Aberdeen 2-1 Dundee: Louis Ferguson odnosi zwycięstwo w powrocie i trafia do pierwszej szóstki Dons | wiadomości piłkarskie

Aberdeen wyszedł z tyłu i strzelił miażdżące zwycięstwo 2:1 nad dotkniętym Covid Dundee w Petudry, co dało im awans do pierwszej szóstki.

Rzut wolny Leigh Griffiths z 30 jardów był świetnym początkiem dla Dundee, ale goście byli otwarci w defensywie i pozwolili Ryanowi Hedgesowi wyrównać zaledwie pięć minut później, gdy Louis Ferguson wyprowadził swoją drużynę na 20 minut przed końcem.

Dundee stracił kilku członków zespołu po pozytywnym teście Covida w porannym meczu, który wykazał, że stracili zarażonego gracza, a pięć innych osób rozważało bliski kontakt.

obrazek:
Lee Griffiths otworzył punktację dla Dundee w Petodore

To spowodowało, że wymienili tylko czterech rezerwowych do gry, w tym 17-letniego Caluma Lamba, 40-letniego asystenta menedżera Dave’a MacKay’a, który zarejestrował się jako zawodnik, aby zwiększyć liczby, oraz bramkarza Harrisona Sharpa, który został nazwany jako sub na boisku.

Ale początkowy skład był z pewnością dobrze znany, a Griffiths zszokował ograniczone wsparcie zespołu wspaniałym golem otwierającym po zaledwie siedmiu minutach.

Louis Ferguson strzelił bramkę dla Aberdeen przeciwko Dundee
obrazek:
Louis Ferguson strzelił zwycięskiego gola dla Aberdeen przeciwko Dundee

Ross McCrory, wypożyczony z Celticu, strzelił niepowstrzymanego rzutu wolnego przeciwko Joe Louisowi w lewym górnym rogu siatki.

Ale Dundee, który grał w formacji 5-3-2, wyglądał szorstko w obronie, a Aberdeen szybko odzyskał wyrównanie, gdy Hedges wymienił podania z Teddym Jenksem, po czym strzelił nisko obok bramkarza Adama Ligsdensa.

Aberdeen kontynuował grę w cieniu do końca połowy, ale żaden z bramkarzy nie był testowany przed przerwą, a największe szanse mieli Hedges i prawy obrońca Calvin Ramsey, chociaż obaj znaleźli się za bramką.

Aberdeen, Szkocja – 26 grudnia: Ryan Hedges świętuje z Christianem Ramirezem (po prawej) po zdobyciu 1-1 podczas meczu pomiędzy Aberdeen i Dundee na stadionie Petodore, 26 grudnia 2021 r. w Aberdeen w Szkocji.  (Zdjęcie: Ross MacDonald/SNS Group)
obrazek:
Ryan Hedges świętuje wyrównanie Aberdeen z Dundee

Gospodarze szybko rozpoczęli grę w drugiej połowie i czuli, że powinni otrzymać rzut karny, gdy głową Christiana Ramireza wydawał się chybić Dundee, ale sędzia Nick Walsh wykonał rzut rożny.

READ  Wiadomości AFL 2022: Justin Crawford nie żyje, Shane Crawford, Hawthorn, Sydney

Hedges podjął kolejną próbę niedługo potem, a Legzdins spadł po jego lewej stronie, aby pobić ten wysiłek, ale mecz wkrótce się zakończył, a Aberdeen otrzymał trafienie, gdy Marley Watkins został wyrzucony z boiska przez kontuzję.

Ale zaledwie minutę później Ferguson oddał wspaniały strzał z krawędzi pola karnego, by wyprowadzić Aberdeena na prowadzenie.

Wydawali się bardziej skłonni do zdobycia kolejnego gola, ale Aberdeen prawie utknął w ostatniej minucie, gdy obaj obrońcy zostali złapani pod długą piłką, a Funso Ojo musiał bezpiecznie odbić piłkę.

Co powiedzieli menedżerowie…

James McPeak, prezes Dandy: „Czułem, że to zła decyzja (ich prośba o odroczenie wyjazdu z Premier League do Aberdeen została odrzucona) i mam nadzieję, że nie będzie żadnej reakcji na powrót graczy do swoich rodzin.

„Czułem się jak Jim Goodwin przez cały tydzień, a Dundee United musiał jechać na Ibrox razem z zupełnie innym zespołem niż zwykle.

„Tak naprawdę nie chodziło o dzisiejszy mecz. To całkowity i całkowity brak troski o osoby, które muszą wrócić do swoich domów i rodzin. Dla mnie to brak klasy.

„Widzisz sposób, w jaki robi FA i może SPFL powinien to wziąć pod uwagę.

„Jeśli chodzi o wysiłek, to, co włożyli, jestem z tego dumny. Cele, które mogliśmy osiągnąć lepiej, ale nie mogę się pomylić z tym wysiłkiem.

Stephen Glass, prezes Aberdeen: „Łatwo było oderwać wzrok od piłki. Jestem pewien, że Dundee chciał, aby mecz był kontynuowany, niezależnie od próby przełożenia meczu.

„Nie sądzę, że to, że byli na kość, było bardzo ważne, ponieważ mają naprawdę dobrą drużynę na boisku.

„Za każdym razem, gdy zdobędziesz gola, jest ciężko. Warunki nie były świetne, ale myślę, że widziałeś mentalną wytrzymałość grupy i jakość.

READ  Argentyna przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Abu Zabi

„Za każdym razem, gdy okazywaliśmy zamiar, byliśmy prawdziwym niebezpieczeństwem i dobrze jest wrócić i wygrać z bramką za nami”.

Co wtedy?

Liderzy Premier League, Aberdeen, goszczą Rangers po powrocie z zimowej przerwy 18 stycznia, na żywo w Sky Sports.

Dundee wyrusza na południe, by stawić czoła Livingstonowi tej samej nocy.