Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aby chronić mieszkańców, od 30 kwietnia Airbnb zakazuje umieszczania kamer monitorujących w pomieszczeniach na całym świecie

Aby chronić mieszkańców, od 30 kwietnia Airbnb zakazuje umieszczania kamer monitorujących w pomieszczeniach na całym świecie

Czy kiedykolwiek czułeś się obserwowany… na wakacjach?

Globalna platforma podróży i zakwaterowania Airbnb ogłosiła zakaz umieszczania kamer wewnętrznych w ogłoszeniach o nieruchomościach na całym świecie, ponieważ ma to na celu zaostrzenie środków bezpieczeństwa użytkowników.

Według stanu na 30 kwietnia popularna witryna internetowa dotycząca zakwaterowania sugerowała, że ​​zmiana ta wynika z „wysiłków mających na celu uproszczenie naszej polityki dotyczącej kamer bezpieczeństwa i innych urządzeń oraz dalszego priorytetowego traktowania prywatności naszej społeczności”.

Ikona aparatuNieruchomość Airbnb wymieniona w Broome. kredyt: dostarczone/Oś regionalna

Jak dotąd taki nadzór był dozwolony we wspólnych obszarach mieszkalnych, tj. korytarzach i salonach, chociaż kamery muszą być „ujawnione na stronie oferty przed dokonaniem rezerwacji i muszą być dobrze widoczne” i nie są obecne w „powierzchniach sypialnych i łazienkach”.

Organizacja wierzy, że aby uniknąć szarej strefy, wymóg ten uprości jej podejście i zamknie drzwi przed jakimkolwiek takim wykorzystaniem w przyszłości – niezależnie od „lokalizacji, celu lub wcześniejszego ujawnienia”.