Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Activision ogłasza nowe polskie studio w innym miejscu w branży rozrywkowej

Activision ogłosiło otwarcie nowego studia o nazwie Elsewhere Entertainment. Studio zlokalizowane jest w Polsce i składa się z ekspertów branżowych, którzy pracowali przy takich grach jak Ostatni z nas I Magik.

W Wpis na blogu na jego oficjalnej stronie internetowejActivision twierdzi, że wewnętrzne studio deweloperskie Elsewhere ciężko pracuje obecnie nad „nową, opartą na narracji, definiującą gatunek franczyzą AAA”.

Firma twierdzi również, że nowa seria Elsewhere stworzy „trwałe dziedzictwo, które będzie rezonować daleko poza grami”, co sugeruje, że w przygotowaniu mogą być również projekty multimedialne oparte na tej serii.

Gracz strzela do wrogów wraz z sojusznikami w grze Far Cry 5, będącej częścią serii, nad którą pracowali pracownicy nowego studia Activision Elsewhere.
Elsewhere Entertainment tworzą weterani takich marek jak Far cry.

Według Activision pracownicy Elsewhere pracowali nad franczyzami takimi jak „Ostatni z nas, nieznany, Magik, Cyberpunk, Rondel, Sekcja Toma Clancy’egoI Far cry„.

Ponieważ ogłoszenie jest stosunkowo krótkie, nie jest jasne, kim dokładnie są pracownicy pozostałych franczyz, ani w jaki sposób przyczyniają się do inauguracyjnego projektu studia.

Wiemy jednak, że Elsewhere będzie miało „pełny dostęp do zasobów Activision”, ponieważ „w dalszym ciągu zwiększa produkcję i rozwój” oraz że studio „rozpocznie poszukiwania najlepszych w swojej klasie talentów”.

Oczywiście pierwsza gra Elsewhere nie jest jeszcze gotowa do ujawnienia, ale być może dowiemy się o niej więcej w nadchodzących miesiącach.

Eli i Riley robią miny w The Last of Us, część 1
Ostatni z nas To tylko jedna ze znakomitych marek, w którą najwyraźniej zaangażowani są ludzie z nowego studia Activision Elsewhere.

Utworzenie Another Place następuje w chwili, gdy Microsoft, spółka matka Activision, znajduje się pod lupą z powodu jej niedawnych decyzji, które wielu uważa za wątpliwe.

Niedawno Microsoft został zamknięty Redfall Twórca treści Arkhan Austin i Cześć Fi Rush Studio Tango Gameworks wraz z dwoma innymi studiami na krótko przed ogłoszeniem, że marka Xbox potrzebuje „mniejszych gier”, aby zdobyć prestiż i nagrody.

Decyzje te zostały podjęte po serii zwolnień, w wyniku których Microsoft zwolnił prawie 2000 pracowników. Prawdopodobnie jest wiele liczb, których nie widzimy za kulisami, ale otwarcie przez Activision nowego studia w obliczu tego wszystkiego brzmi… interesująco.

READ  „Nie wszystko jest dobrze w świecie księcia Harry'ego”: australijski ekspert od języka ciała komentuje przemówienie księcia Sussex w ONZ

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co Elsewhere Entertainment ma do zaoferowania w swojej pierwszej grze. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej.