Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Activision otwiera nowe studio, którego zadaniem będzie stworzenie opartej na narracji serii AAA

Activision otwiera nowe studio, którego zadaniem będzie stworzenie opartej na narracji serii AAA

Activision ogłosiło utworzenie Elsewhere Entertainment, nowego studia, które według niej skoncentruje się na tworzeniu „opartej na narracji, definiującej gatunek serii AAA”.

Elsewhere Entertainment z siedzibą w Warszawie to drugie, po krakowskim Infinity Ward Poland, polskie studio Activision. Studio na razie działa za kulisami i jest to jego pierwsze publiczne ujawnienie.

Kiedy Activision poprosiło o logo studia lub inną grafikę, przesłało definicję słownikową gdzie indziej. Ale w tle widać coś małego.

Jak wynika z wpisu na blogu ujawniającego otwarcie nowego studia, w skład zespołu Elsewhere Entertainment wchodzą „eksperci od opowiadania historii”, którzy wcześniej pracowali nad takimi franczyzami, jak The Last of Us, Uncharted, Wiedźmin, Cyberpunk, Destiny, The Division i Far Cry. Obecnie prowadzi rekrutację programistów w nadziei na stworzenie „nowoczesnej rozgrywki nowej generacji”, która według IGN nie jest projektem związanym z Call of Duty.

Niewiele wiadomo na temat pierwszej serii Elsewhere Entertainment, choć w poście znajduje się informacja, że ​​studio ma nadzieję „stworzyć franczyzę z trwałym dziedzictwem, które będzie rezonować daleko poza grami”. Wydaje się to wskazywać na transmedialną franczyzę, która spróbuje powtórzyć sukces The Last of Us i Fallouta, a może po prostu zdobędzie własny park tematyczny.

Do tego momentu Activision było znane głównie z pracy nad serią Call of Duty, a twórca gry Crash Bandicoot Toys for Bob zdecydował się uniezależnić po przejęciu Xbox. Oprócz gier Crash Bandicoot, Activision Publishing wydało także Sekiro: Shadows Die Twice i Destiny.

Otwarcie Elsewhere Entertainment wyróżnia się w branży wstrząsanej niedawnymi zwolnieniami. W zeszłym tygodniu Microsoft, spółka matka Activision Blizzard, zamknął kilka studiów, w tym Tango Gameworks i Arkane Austin. Activision Blizzard również dotknął zwolnienia w pierwszej połowie 2024 roku, a szczególnie Blizzard.

Nie jest jasne, kiedy gra Elsewhere Entertainment zostanie wydana, chociaż biorąc pod uwagę obecny harmonogram prac, zostanie ona prawdopodobnie wydana kilka lat później. Tymczasem wydaje się, że Activision przygotowuje się do ujawnienia kolejnej gry Call of Duty podczas przyszłomiesięcznej wystawy Xbox Showcase, która odbędzie się 9 czerwca.

READ  „Pogromcy duchów: Kraina lodu” na szczycie box-office

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.