Adelaide Strikers vs Brisbane Heat, jak oglądać, transmisja na żywo, karta wyników, aktualizacje na żywo, blog, najnowsze wiadomości

Strikers są kolejnymi mistrzami WBBL po pokonaniu Brisbane Heat trzema runami w pulsującym od wieków finale na stadionie Adelaide Oval.

Trzy godziny intensywnej akcji zakończyły się do ostatniej piłki, podczas gdy Heat potrzebowali pięciu runów do zwycięstwa, ale Nicola Hancock nie był w stanie złapać sprzęgła Amandy Jade Wellington, a gracze Adelaide szaleńczo świętowali.

BBL powraca! Oglądaj każdy mecz na żywo bez przerw reklamowych, grając w Kayo. Dołącz do Kayo już teraz i natychmiast rozpocznij transmisję>

To było godne zakończenie całkowicie fascynującego pościgu biegowego.

Heat potrzebowali 20 runów z pozostałych 12 piłek, ale Megan Schutt pierwszą piłką z 19. minucie od razu minęła kapitana Jessa Jonassena i podwyższył wynik na 6-106, a na boisku znajdowały się Amelia Kerr i Georgia Foale.

Kerr złagodził presję pięknym uderzeniem, ale goście potrzebowali 13 punktów od finałowego meczu z Wellingtonem.

Po dwóch singlach w pierwszym Bean zaczęła dziko machać piłką, ale udało jej się tylko przekazać piłkę Madeline Pena.

Michaela Hinkley strzeliła sześć goli z rzędu, a następnie została znakomicie złapana przez Gemmę Barbie, ledwo znajdującą się poza liną, i rozpoczął się oszałamiający finał.

Niezwykłe starcie pomiędzy osławionym składem drużyny Heat a atakiem gwiazd Adelajdy w kręgle miało miejsce na oczach 12 379 kibiców.

Był to drugi najwyższy wynik w historii WBBL i najwyższy odnotowany w Australii Południowej.

Laura Wolvaardt zdobyła 39 punktów, a Tahlia McGrath szybko strzeliła 38 po wygraniu rzutu nietoperzem.

Ogniste zaklęcie Hancock, która po czterech overach zakończyła z wynikiem 3-23, było kluczowe dla Heat, który dobrze sobie radził, ograniczając Adelaide w drugiej połowie rund.

Strikers zdobyli kolejne mistrzostwa WBBL. (Zdjęcie: Sarah Reid/Getty Images)Źródło: Getty Images

Openery odpadły

Strikers potrzebowali wczesnych bramek, jeśli mieli obronić skromną sumę, ale niebezpieczna Grace Harris przegrywała z wynikiem 13 w czwartej partii.

READ  Pandemia COVID-19 łamie marzenia młodych sportowców

Otwieracz znakomicie przekroczył już dwie granice, zanim odzyskał życie po rzucie Darcy’ego Browna w kręgle, gdy Madeleine Pena dostała piłkę w ręce przy pierwszym poślizgu, ale zmarnowała świetną okazję.

Jednak spadek nie przestraszył gospodarzy, ponieważ Harris przepuścił Katie Mack przez głęboką środkową bramkę na 1-32.

Obydwa otwarcia zakończyły się zwycięstwem Georgii Redmayne w ósmym secie z wynikiem 2-43.

Magia McGratha

Goście mogli być w miarę zadowoleni z przebiegu pościgu przy wyniku 2-62 po 12 overach, ale McGrath dwoma piłkami odzyskała dynamikę na korzyść swojej drużyny.

McGrath siała spustoszenie w kikutach Mignon du Preez pierwszym podaniem w 13. minucie i zdobywała hat-tricka, gdy zrobiła to samo potężnej odbijającej Laurze Harris.

Heat potrzebowali 45 runów z pozostałych pięciu overów przy stanie 4-81, a Adelaide zmarnowała dwie złote okazje na zwiększenie presji w 16. minucie po złapaniu Anisu Moshangwe.

Charlie Knott został upuszczony na linie przez Katie Mac, a Bridget Patterson przegapiła prostą szansę na uwolnienie Amelii Kerr.

Tahlia McGrath zadała decydujący podwójny cios. (Zdjęcie: Sarah Reid/Getty Images)Źródło: Getty Images

Atak Tahlii

Rundy Strikers rozpoczęły się niepewnie po tym, jak McGrath zdobyła serce nietoperza, a ich wiodący strzelec Mack odszedł tanio, a otwierający trzy runy został odwołany w drugiej połowie, gdy uderzyła kikutem Nicoli Hancock w nogę .

Ale to zainspirowało McGratha i kapitan wkrótce zaczął kłaść solidne podstawy.

McGrath dobrze spisał się w pierwszych czterech rundach i w całej rozgrywce uderzała sześcioma czwórkami i znakomitą szóstką, po czym zdobywała 38 z 34 piłek.

McGrath podzielił się szybką partią na 50 runów, odbierając 34 piłki z Laurą Wolvaardt, ale w 10. rundzie upadł, gdy krawędź znad głowy uderzyła w jej hełm.

Po krótkiej przerwie na leczenie Hancock wygrała ekscytującą bitwę pomiędzy melonikiem a odbijającym, podcinając czubek kikuta i wysyłając McGratha w drogę.

READ  PV Sindhu jest jedną z gwiazd sportu wzywającą światowych liderów do zapewnienia równego dostępu do szczepionek przeciw Covid

Podnieś temperaturę

Ten ognisty, dziesiąty gol Hancocka zmienił dynamikę meczu, a Strikers zdobyli zaledwie 54 punkty w ostatnich 10 overach.

Wolvaardt był młodszym partnerem w 65 rundach partnerstwa z McGrathem, ale po odejściu kapitana drużyna otwierająca awansowała do 39 runów z czterema overami.

Gospodarze po 10 overach prowadzili dobrze przy wyniku 2-71, ale Heat byli w stanie ograniczyć tempo po świetnej grze w kręgle.

Pięć prostych piłek sprawiło, że Wolfardt tańczył na korcie przed Jessem Jonassenem, ale sprytny kapitan rzucił piłkę do Georgii Redmayne, która skoczyła.

Stamtąd bramki spadały regularnie, a Bridget Patterson (11) była jedynym odbijającym, który osiągnął dwucyfrowe wyniki, ponieważ Strikers zdołali rozegrać zaledwie 11 runów i stracili dwie bramki podczas dwóch zaklęć Power Surge.