Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Administrowany przez Indie Kaszmir jest kandydatką do organizacji konkursu Miss World

Administrowany przez Indie Kaszmir jest kandydatką do organizacji konkursu Miss World

Miss Świata 2022 Karolina Białowska z Polski (AFP)

New Delhi (AFP) – Organizatorzy wyborów Miss World twierdzą, że rozważają zorganizowanie wyborów w Kaszmirze administrowanym przez Indie w ramach miesięcznego cyklu wydarzeń odbywających się w całych Indiach.

Kontrola nad terytorium z większością muzułmańską jest podzielona pomiędzy Indie i Pakistan, które w całości rości sobie do niej prawa, ale zarządzają odrębnymi częściami, które dzieli Linia Kontroli.

Przez dziesięciolecia powstanie dążące do niepodległości lub integracji z Pakistanem – a także operacje wojskowe mające na celu stłumienie tego ruchu – zabiły dziesiątki tysięcy cywilów, żołnierzy i powstańców.

Jednak Indie promują obecnie turystykę w regionie – będącym domem dla zachwycających górskich krajobrazów – i w zeszłym roku odwiedziło je ponad milion Hindusów.

Julia Morley, prezes Organizacji Miss World, powiedziała, że ​​Indie będą gospodarzami miesięcznej serii wydarzeń w ramach corocznych wyborów Miss International od listopada do grudnia, z nadzieją, że część harmonogramu będzie gospodarzem w Kaszmirze.

„To błogosławione miejsce dla turystyki” – powiedział Morley reporterom podczas swojej poniedziałkowej wizyty w Srinagar, głównym mieście regionu.

W kolejnym oświadczeniu we wtorek Jamil Saeedi, prezes indyjskiej firmy PME Entertainment zajmującej się planowaniem wydarzeń, powiedział, że miejsce finałowego konkursu nie zostało jeszcze ustalone.

„Miejsce finału zostało wybrane i zostanie oficjalnie ogłoszone w późniejszym terminie” – powiedział Saidi, dodając, że nie ustalono jeszcze oficjalnego harmonogramu wydarzeń w Indiach.

Organizatorzy konkursu Miss World mówią, że konkurs „celebruje urodę, intelekt i wysiłki kobiet”.

Organizacja podała, że ​​zawodnicy wezmą udział w „pokazach talentów, wyzwaniach sportowych i inicjatywach charytatywnych”, aby stworzyć krótką listę zgłoszeń przed wielkim finałem, który odbędzie się w grudniu.

W przeszłości konkurs spotkał się z protestami krytyków, którzy twierdzili, że utrwala on uprzedmiotowienie kobiet i przyczynia się do rozwoju branży kosmetycznej, która wywiera na kobiety presję, aby wyglądały w określony sposób.

READ  Absurdalne i niedoceniane początki gry wideo „Wiedźmin”

Z kolei w maju Indie były gospodarzami spotkania turystycznego G20 w Srinagar w warunkach ścisłego bezpieczeństwa, chcąc pokazać, że to, co urzędnicy nazywają „normalnością i pokojem”, powraca po powszechnych represjach, które nastąpiły po cofnięciu przez New Delhi ograniczonej autonomii regionu w 2019 r.

Niezgoda została uznana za przestępstwo, wolności mediów ograniczone, a protesty publiczne ograniczone, co według krytyków jest rażącym ograniczaniem swobód obywatelskich przez władze indyjskie.

Miss Świata 2022 Karolina Bilawska stwierdziła, że ​​są oszołomieni krajobrazami Kaszmiru.

„Nie mogę się doczekać, aż powitam 140 krajów, wszystkich moich przyjaciół i rodzinę, będę mogła sprowadzić ich tutaj, do Indii i pokazać takie miejsca jak Kaszmir, Delhi, Bombaj… macie tak wiele pięknych miejsc” – powiedziała w poniedziałek polska modelka . .