Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Adobe wprowadza aplikację mobilną Express z kreatywnymi funkcjami sztucznej inteligencji

Adobe wprowadza aplikację mobilną Express z kreatywnymi funkcjami sztucznej inteligencji

Firma Adobe udostępniła w wersji beta aplikację mobilną Adobe Express wyposażoną w sztuczną inteligencję generowaną przez Adobe Firefly oraz nowe możliwości edycji mobilnej dla systemów Android i iOS. Aplikacja ma na celu zmianę sposobu tworzenia treści, dzięki czemu proces ten będzie szybki i wygodny, szczególnie dla twórców będących w ruchu.

Nowa aplikacja Adobe Express łączy w sobie światowej klasy technologie fotograficzne, wideo i projektowe opracowane od kilkudziesięciu lat przez firmę Adobe. Jego funkcje obejmują generatywne wypełnianie Firefly, konwersję tekstu na obraz i efekty tekstowe, a także szybką i prostą edycję wideo. Razem te funkcje na nowo definiują proces tworzenia treści premium zintegrowanych bezpośrednio z mobilnymi przepływami pracy.

Adobe Express zyskał pozycję niezbędnego narzędzia wśród twórców na całym świecie. „Miliony użytkowników na całym świecie zwracają się do Adobe Express, aby tworzyć więcej treści niż kiedykolwiek wcześniej, czyli ponad dwukrotnie więcej innowacji niż kiedykolwiek wprowadzono w zeszłym roku” – powiedział Govind Balakrishnan, starszy wiceprezes Adobe Express i Digital Media Services. W Adobe. „Nowa aplikacja mobilna Adobe Express stawia Firefly — nasze generatywne modele sztucznej inteligencji — na pierwszym planie, zapewniając użytkownikom niespotykane dotychczas możliwości tworzenia wyjątkowych filmów, projektów, zdjęć i obrazów”.

Łatwość obsługi nowej aplikacji Adobe Express jest wieloaspektowa. Jest przeznaczony dla szerokiego grona potencjalnych użytkowników – zarówno kreatywnych profesjonalistów, jak i studentów, oraz oferuje łatwe i skuteczne sposoby tworzenia postów, ulotek i nie tylko w mediach społecznościowych. Narzędzie do wypełniania generatywnego umożliwia dodawanie i usuwanie obiektów z obrazów, a efekty tekstowe umożliwiają tworzenie przyciągających uwagę tytułów. Dodatkowo współedytowanie w czasie rzeczywistym i bezproblemowa recenzja przyspieszają proces tworzenia.

Aplikacja mobilna Adobe Express oferuje funkcję zamiany tekstu na obraz, umożliwiającą natychmiastowe tworzenie niezwykłych obrazów, oraz funkcję wypełniania generatywnego, która umożliwia wstawianie, usuwanie lub zastępowanie obiektów za pomocą prostych podpowiedzi tekstowych. Dzięki aplikacji użytkownicy mają dostęp do tysięcy wspaniałych filmów, wielostronicowych szablonów, czcionek Adobe Fonts i filmów Adobe Stock. Adobe Express oferuje także funkcje, takie jak szybkie akcje edycji zdjęć i filmów oraz harmonogram treści umożliwiający planowanie i publikowanie w mediach społecznościowych.

READ  Porzucenie iFixit potwierdza, że ​​ściereczka do czyszczenia Apple o wartości 19 USD jest plamą na naprawie

Co więcej, aplikacja mobilna Adobe Express ułatwia rozszerzenie możliwości Creative Cloud na urządzenia mobilne. Oznacza to, że członkowie Creative Cloud mogą z łatwością uzyskiwać dostęp do zasobów kreatywnych z programów Photoshop i Illustrator i je edytować bezpośrednio za pośrednictwem programu Adobe Express. Abonenci będą mieli kompleksowy dostęp do wszystkich funkcji premium programu Adobe Express w przeglądarce internetowej i na urządzeniach mobilnych.

Generatywna sztuczna inteligencja Adobe Firefly została zaprojektowana tak, aby była bezpieczna pod względem komercyjnym. Zawiera dane uwierzytelniające zawartość zasobów wskazujące, że przy tworzeniu wykorzystano generatywną sztuczną inteligencję, co zwiększa zaufanie i przejrzystość treści cyfrowych. Te dane uwierzytelniające mogą wyświetlać takie informacje, jak imię i nazwisko twórcy, data utworzenia, użyte narzędzia i wszelkie wprowadzone modyfikacje. Dane te, chronione przez Alliance for Content Provenance and Authenticity (C2PA), mają pozostać w treści generatywnej, umożliwiając prawidłowe przypisanie.

Aplikacja mobilna Adobe Express jest obecnie w fazie beta i można ją pobrać bezpłatnie na systemy Android i iOS. W fazie beta funkcje premium są dostępne bezpłatnie. Jednak ze względu na ograniczenia systemu iOS dotyczące użytkowników wersji beta będą oni musieli się zarejestrować i przejść przez cały proces przez firmę Adobe.