Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Afgańskie dzieci uchodźców umierają po zjedzeniu trujących grzybów na granicy z Polską

Dwoje dzieci uchodźców, które uciekły z Afganistanu, gdy rządzili talibami, zginęło w poszukiwaniu pożywienia w oczekiwaniu na pozwolenie na wjazd do Europy.

Dwoje dzieci uchodźców uciekających z Afganistanu zmarło po zjedzeniu trujących grzybów w oczekiwaniu na zgodę na przekroczenie polskiej granicy, gdy Europa zaczyna odczuwać wpływ przejęcia Bliskiego Wschodu przez talibów.

Sześcioletni chłopiec był krytycznie chory i wymagał przeszczepu wątroby, ale zmarł w szpitalu. Zmarł także jego pięcioletni brat.

– Niestety nie mogliśmy pomóc chłopcom – powiedział dziennikarzom Marek Magdal, dyrektor szpitala w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Wiadomo, że dwaj bracia wspólnie ze swoją starszą siostrą zebrali wysoce toksyczny grzyb śmiercionośny w lesie wokół ośrodka dla uchodźców w Podkovej Lisnej.

Cała trójka nieletnich trafiła do szpitala, przeżyła tylko 17-letnia dziewczynka.

Jakob Dodziak, rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców odpowiedzialny za zarządzanie ośrodkami migracyjnymi w Polsce, zdementował doniesienia, jakoby dzieci jadły grzyby, ponieważ władze nie były odpowiednio karmione.

Dzieje się tak pomimo tego, że czterech Afgańczyków było hospitalizowanych po zjedzeniu trujących grzybów w oddzielnym incydencie w pobliżu innego obozu dla uchodźców w Warszawie.

„W związku z tym niefortunnym incydentem, pracownicy ośrodków podniosą świadomość obywateli Afganistanu, aby nie spożywali produktów niewiadomego pochodzenia” – powiedział Dudziak.

Warunki są tragiczne na polskiej granicy, gdzie dziesiątki migrantów, którzy mają nadzieję na wjazd do Europy, czekają na pozwolenie na wjazd do Europy.

Polska zakończyła ewakuację z Afganistanu w zeszłym tygodniu, przewożąc około 1231 osób ze stolicy, Kabulu, która jest obecnie okupowana przez talibów.

W tym tygodniu kobieta zasłabła, a lokalny personel medyczny nie był w stanie jej reanimować przez ponad 40 minut. Kiedy aktywiści wezwali karetkę pogotowia, aby pomóc innemu imigrantowi, lokalna policja podobno odmówiła dostępu do pojazdu.

READ  Od talibów do ziemi Ronaldo, afgańskie futbolówki znów trenują

„Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby czuć się bezsilnym, być tak blisko ludzi, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy, a nie być w stanie pomóc tylko dlatego, że rząd twierdzi, że nikomu nie wolno wstępować do miejsca, w którym przebywają” – polska prawniczka zajmująca się prawami człowieka Marta Górczyńska powiedział. naukowiec.

W innym miejscu w Europie żołnierze Armii Stanów Zjednoczonych przygotowali bazę szkoleniową w Grafnohr w Niemczech, aby zapewnić tymczasowe zakwaterowanie dla ewakuowanych z Afganistanu w ramach alianckiej operacji uchodźczej.

Film nagrany 24 sierpnia pokazuje namioty i łóżka przygotowywane na poligonie Graphenohr armii amerykańskiej dla ewakuowanych.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że jego europejskie dowództwo otrzymało prawie 8 000 ewakuowanych między 20 a 24 sierpnia i poinformowało, że bada inne miejsca w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii w ramach przygotowań do przyjęcia lotów.

Wojsko USA poinformowało, że ewakuowani otrzymają wsparcie, w tym tymczasowe zakwaterowanie, wyżywienie, badania lekarskie i leczenie w koszarach Rhein Ordinance i bazie Grafnohr, gdzie zakończą proces składania wniosków o specjalną wizę imigracyjną.