Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski rzeczoznawca szczepień wybiera strajki COVID dla dzieci

Brytyjscy doradcy ds. szczepień odmówili zalecenia szczepienia zdrowych starszych dzieci przeciwko COVID-19, twierdząc, że bezpośrednie korzyści zdrowotne są „marginalne”.

Jednak rząd brytyjski powiedział, że może dołączyć do innych na całym świecie w dostarczaniu szczepionek po przeanalizowaniu szerszych problemów społecznych.

Wspólny Komitet ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) w swojej analizie, czy wprowadzenie szczepionek na koronawirusa powinno zostać rozszerzone na dzieci w wieku od 12 do 15 lat, stwierdził, że korzyści są „marginalnie większe niż znane potencjalne szkody”.

Przy zaledwie dwóch na milion zdrowych dzieci wymagających intensywnej terapii z powodu COVID-19, JCVI powiedział, że „margines korzyści, który opiera się głównie na perspektywie zdrowia, jest zbyt mały, aby wspierać porady dotyczące kompleksowego programu”.

Członkowie społeczeństwa ustawiający się w kolejce do kliniki szczepień na placu
Prawie 80 procent dorosłej populacji Wielkiej Brytanii jest zaszczepionych przeciwko COVID-19.(

AFP: Niall Carson/PA

)

W przeciwieństwie do tego wskaźnik wśród dzieci z podstawowymi schorzeniami jest znacznie wyższy i wynosi ponad 100 na milion.

W rezultacie JCVI rozszerzyła pulę starszych dzieci z podstawowymi schorzeniami, którym należy podać szczepionkę. Wśród nich są osoby z przewlekłymi chorobami serca, płuc, nerek, wątroby i neurologicznymi.

Oznacza to, że około 200 000 dodatkowych dzieci zostanie zaproszonych na szczepionki Pfizer lub Moderna.

Chociaż JCVI nie zdołało wesprzeć globalnego udostępnienia starszych dzieci przed ponownym otwarciem szkół w nowym roku, Wielka Brytania może w końcu dołączyć do innych krajów, takich jak Francja, Niemcy, Australia i Stany Zjednoczone, dostarczając szczepionki dla tej grupy.

W zeszłym tygodniu Australijska Grupa Doradcza ds. Szczepień (ATAGI) poinformowała rząd federalny, że szczepionka Pfizer jest bezpieczna i skuteczna dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Ministrowie zdrowia z czterech krajów Wielkiej Brytanii – Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej – powiedzieli, że poprosili swoich naczelnych lekarzy o dokonanie własnych ocen w świetle analizy JCVI.

„Szczepionka COVID-19 została już zaoferowana osobom w wieku 12-15 lat, które są klinicznie narażone na wirusa, a dziś rozszerzymy ofertę o osoby z chorobami takimi jak anemia sierpowata lub cukrzyca typu 1, aby chronić osoby najbardziej zagrożone ” – powiedział minister zdrowia Sajid Javid z Wielkiej Brytanii.

„Następnie rozważymy rady wyższych urzędników medycznych, za radą JCI, zanim wkrótce podejmiemy decyzję” – dodał.

Korzyści „nieznacznie przewyższają” ryzyko szczepienia dzieci

Jednym ze zidentyfikowanych zagrożeń jest stan znany jako zapalenie mięśnia sercowego, który obejmuje zapalenie mięśnia sercowego.

Stan ten może prowadzić do krótkich okresów obserwacji szpitalnej, po których zwykle następuje szybki powrót do zdrowia, ale JCVI doszedł do wniosku, że średnio- i długoterminowe wyniki pozostają niepewne i aby uzyskać wyraźniejszy obraz, potrzebny jest dłuższy czas obserwacji.

Ludzie chodzą przed znakiem z napisem
Liczba przypadków COVID-19 ponownie rośnie w Wielkiej Brytanii.(

Reuters: Paul Childs

)

„To była bardzo wyważona decyzja”, powiedział Anthony Harnden, wiceprezes JCVI.

Chociaż JCVI zdecydował się nie stosować w sposób kompleksowy do starszych dzieci, podkreślił, że nie jest w stanie ocenić szerszych skutków społecznych, takich jak edukacja czy dzieci służące jako źródła przenoszenia.

Pan Javid poprosił już NHS o przygotowanie się do wprowadzenia szczepień dla starszych dzieci, jeśli zalecą to urzędnicy medyczni.

NHS przygotowuje się również do potencjalnych dawek „wzmacniających” dla osób starszych.

Oczekuje się, że JCVI wkrótce podejmie decyzję, czy trzecią dawkę należy podać wszystkim dorosłym, czy tylko osobom w określonym wieku lub z określonymi schorzeniami.

Wzywa się rząd do szybkiego podjęcia decyzji, być może zanim Joint Commission International dojdzie do wniosku, nie tylko dlatego, że zbliża się zima, pora roku, kiedy wirus znajdzie nowe nogi.

Chociaż prawie 80 procent dorosłej populacji Wielkiej Brytanii zostało w pełni zaszczepionych, w ciągu ostatniego miesiąca po zniesieniu restrykcji związanych z blokadą, kraj odnotował gwałtowny wzrost liczby zakażeń.

Wielka Brytania odnotowała w piątek kolejne 42 076 infekcji, co stanowi najwyższą dzienną liczbę od 21 lipca.

Wzrosły również zgony związane z wirusem, przy czym w piątek odnotowano 121 kolejnych zgonów, co daje całkowitą liczbę zgonów w Wielkiej Brytanii do 133 041, najwyższy wskaźnik w Europie.

Czas jest najważniejszy, powiedział Jeremy Hunt, były minister zdrowia, który został pokonany przez premiera Borisa Johnsona w 2019 roku w wyścigu o przywódcę Partii Konserwatywnej.

„W przypadku pandemii myślę, że nawet kilka dni może zrobić dużą różnicę” – powiedział BBC Radio.

„Więc myślę, że powinniśmy po prostu kontynuować, a nie czekać na tę radę, kontynuować program wzmacniający”.

Pobierz formularz…

AP / ABC

READ  Co najmniej 69 osób zmarło w Kanadzie podczas fali upałów o temperaturze 47,9°C