Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AFL 2023: Konferencja prasowa, umowa o zakończeniu dochodzenia w sprawie zarzutów o rasizm, Alastair Clarkson, Chris Fagan, co to znaczy

AFL 2023: Konferencja prasowa, umowa o zakończeniu dochodzenia w sprawie zarzutów o rasizm, Alastair Clarkson, Chris Fagan, co to znaczy

AFL zakończyła niezależne dochodzenie w sprawie zarzutów o historyczny rasizm w Hawthorn, ale dyrektor naczelny Gillon McLachlan nie wykluczył dalszych działań ze strony skarżących.

wiek poinformował, że NFL zmierza do zakończenia dochodzenia bez wyników przeciwko Alastairowi Clarksonowi, Chrisowi Faganowi i Jasonowi Burtowi. Potwierdził to MacLachlan podczas swojej konferencji prasowej.

Oglądaj każdy mecz w każdej rundzie sezonu 2023 Toyota AFL Premier na żywo w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

W obliczu mediów we wtorek wieczorem McLachlan ujawnił, że AFL nie podejmie żadnych dalszych działań w wyniku dochodzenia, które ma na celu ustalenie, czy „żadna osoba nie powinna podlegać postępowaniu dyscyplinarnemu za naruszenie zasad AFL”.

McLachlan dodał, że NFL będzie mogła sankcjonować tylko naruszenia zasad AFL, które dotyczą osób podlegających tym zasadom. Wyjaśnił jednak, że liga może nadal karać Hawthorn, a skarżący mogą nadal szukać dalszych działań przeciwko klubowi za pośrednictwem organu takiego jak Australijska Komisja Praw Człowieka lub sądy.

Jego uwagi wskazywały też na możliwość dalszych działań „na innych forach prawnych”.

„Dzisiaj Unia Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz sześciu Skarżących, którzy uczestniczyli w procesie, za zgodą Niezależnej Komisji… podjęli następujące decyzje:

„W niezależnym dochodzeniu nie osiągnięto żadnych niekorzystnych ustaleń przeciwko żadnej z osób, przeciwko którym postawiono zarzuty. Skarżący chcą rozwiązać wszystkie spory z AFL.

W wyniku tej umowy skarżący nie chcą kontynuować dochodzenia niezależnego organu (którego zdecydowanie popierali) ani wnosić jakichkolwiek roszczeń przeciwko AFL w jakimkolwiek innym procesie, w tym w Australijskiej Radzie Praw Człowieka lub w Trybunale, w związku do ich roszczeń.

Skarżący zgadzają się, że przedstawione przez nich zarzuty nie powinny być przedmiotem dalszego dochodzenia prowadzonego przez Niezależną Komisję. AFL zakończyło teraz dochodzenie niezależnej komisji, nie wnosząc żadnych zarzutów wobec nikogo podlegającego zasadom AFL w wyniku niezależnego dochodzenia.

READ  Kapitan szkockiej drużyny hokejowej Forsyth nie skończył gardzić Tokio

„Dzisiejsze porozumienie nie uniemożliwia skarżącym podjęcia dalszych działań ani uniemożliwia AFL wniesienia oskarżenia na podstawie przepisów AFL przeciwko klubowi piłkarskiemu Hawthorn w związku z przypisaniem i nadzorowaniem raportu Binmada.

NFL przyznaje, że każdy ze skarżących odczuwa ból, ból i udrękę po pobycie w The Hawthorne, a obie strony przyznają, że sposób, w jaki ich zarzuty wyciekły do ​​mediów, nie leżał w interesie żadnej ze stron.

„NFL bardzo ceni wszystkich graczy i działaczy naszej gry i jest zaangażowana we współpracę ze wszystkimi klubami i wszystkimi pracownikami w celu dalszego ulepszania środowiska i zapewniania, że ​​są gościnni, wspierają i rozumieją każdego, kto przychodzi do naszej gry.

„W naszą grę grały setki Aborygenów i mieszkańców Cieśniny Torresa, którzy łącznie rozegrali ponad 25 000 meczów.

„NFL wie, że w długiej historii naszej gry zdarzały się przypadki rasizmu i że gracze byli marginalizowani, krzywdzeni lub dyskryminowani ze względu na swoją rasę i za to przepraszamy”.

McLachlan powiedział, że NFL zobowiąże się do „znaczącego zwiększenia zasobów” w celu rozwiązania problemu rasizmu zarówno w AFL, jak i AFLW.

MacLachlan przyznał również, że było to „niedoskonałe rozwiązanie” i nazwał je „jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie widziałem w grze”.

Historia jest daleka od zakończenia, powiedział dziennikarz Herald Sun Mark Robinson dla AFL 360.

„Jest daleko od końca tej historii. Rodziny tubylcze będą teraz przekazywać swoje historie HRC” – powiedział Robinson.

Historia wybuchła we wrześniu ubiegłego roku z plikiem ABC Sportu Raport z zewnętrznego przeglądu klubu piłkarskiego Hawthorn, który wykazał, że kluczowe postacie w Hawks – w tym Clarkson, Fagan i Bert – były odpowiedzialne za przerażające złe traktowanie aborygeńskich graczy.

Trio wielokrotnie zaprzeczało zarzutom.

Najbardziej niepokojący epizod dotyczył jednego bezpodstawnego zarzutu zawartego w raporcie, który szczegółowo opisuje, jak jeden z graczy twierdzi, że Clarkson i Fagan byli obecni na spotkaniu, na którym poproszono go o opuszczenie ciężarnej partnerki – a następnie wprowadzenie się do członka personelu klubu. .

READ  27 graczy udaje się do Doha, gdy Australia przygotowuje się do ostatniego etapu azjatyckich kwalifikacji