AFL Live ScoreCentre: North Melbourne vs Geelong, Suns vs Lions, Richmond vs Melbourne wyniki na żywo, statystyki i wyniki

Start Richmond w górę i w dół do 2022 r. zostanie poddany ostatecznemu testowi w masywnym meczu z broniącym tytułu Melbourne.

Wcześniej Koty wygodnie przeszły na północ od Melbourne w Hobart, a Brisbane odebrało zaszczyt w kolejnym Q-Clash.

Śledź wyniki na żywo, statystyki i wyniki poniżej.

Richmond kontra Melbourne

Statystyki zespołu

Statystyki gracza

„Billy” rozświetla Q-Clash, gdy lwy przelatują obok słońc

Zach Bailey z Brisbane strzelił sześć goli w swojej karierze, prowadząc swój kraj do siódmego z rzędu zwycięstwa w derbach Queensland, pokonując Gold Coast 52 punktami na stadionie Carrara.

Bailey był głównym wykonawcą The Lions, który przesunął się na 5-1 dzięki wygranej 21,6 (132) do 11,14 (80) nad Suns w niedzielę.

Zac Bailey Przybija piątkę Hugh McCluggage z uśmiechem na twarzy
Zach Bailey najlepiej radził sobie ze słońcem.(Getty Images: Chris Hyde)

22-latek strzelił po dwa gole w swoich pierwszych dwóch przejazdach, w tym magiczny okruch w drugiej kwarcie, kiedy dostał mokrej stopy w prawą rękę, po czym strzelił do domu mniej więcej w tym samym ruchu.

Kiedy Bailey strzelił swojego piątego gola na początku trzeciej kwarty, Lwy otworzyły wygodną przewagę, aby utrzymać dominację nad sąsiadami w 2018 roku.

Szóste miejsce Billy’ego w ostatniej kadencji wyrównało rekord bramkowy w derbach Queensland, dorównując wcześniejszym wysiłkom Asha McGratha, Charliego Dixona i Charliego Camerona.

Dotykając tylko trzy razy w pierwszej połowie, Cameron zrobił własne wrażenie w meczu z czterema bramkami, podczas gdy wysoki napastnik Joe Daneherr zdobył trzy główne bramki.

Po raz kolejny były Son Jared Leon miał dzień przed swoją byłą drużyną, kończąc mecz z 852 metrami zdobytymi z 30 posiadania, 13 odwrócenia uwagi i 10 wślizgów.

Kolega pomocnik Hugh McClegg zaliczył 22 akty i dziewięć wślizgów, podczas gdy Lincoln McCarthy świętował swój setny mecz w Lidze Mistrzów AFC, zdobywając bramkę w czwartej kwarcie i 22 dotknięcia.

Gold Coast, teraz 2-4, walczyło ciężko, ale zostało powstrzymane przez pewne niedokładne wykończenie przed bramką.

READ  Barbora Krejkova pokonuje nr 1 na świecie Iję Świątek, zdobywając tytuł w Dubaju | Wiadomości tenisowe

Pomimo tych pomyłek, Nick Holman i rekruter Levi Casbolt wykopali po trzech głównych specjalizacjach w Suns w pozytywnym wysiłku.

Ben Ainsworth (22 eliminacje, jeden gol i trzy asysty) znalazł się w czołówce gospodarzy, a zajęci byli również Noah Anderson (33 eliminacje) i Matt Rowell (24 eliminacje, 13 eliminacji).

Drugi mecz młodzieżowej drużyny Brisbane, Kai Lomana w NFL, zakończył się przedwcześnie, kiedy odpadł w drugiej kwarcie z kontuzją kostki po kłopotliwym upadku w wślizgu Lacheya Wheelera.

Obie drużyny są w drodze w przyszły weekend, a Gold Coast zmierzy się z Collingwoodem na MCG, podczas gdy Brisbane jedzie, by zmierzyć się z Sydney Swans.

Koty wykonują lekką robotę Roosa, zdobywając 10 bramek

Rekord siedmiu bramek Jeremy’ego Camerona pomógł Geelongowi odnieść 60-punktowe zwycięstwo nad North Melbourne na Bellerive Oval.

Koty były nieugięte przy piłce, odrabiając niespodziewaną stratę wielkanocną w poniedziałek z Hawthorn z wynikiem 17,19 (121) do 9,7 (61) w niedzielne popołudnie.

Jeremy Cameron unosi palec w powietrzu, świętując
Jeremy Cameron kopnął torbę siedmiu kotów.(Getty Images: Michael Wilson)

Cameron zgarnął w drugiej kwarcie trzy swoje majors, w tym jednego uciekiniera z ciasnego zakrętu.

29-latek strzelił rzut wolny w ostatnim sezonie, pokonując poprzedni rekord większości bramek w meczu na Hobart Stadium.

Cameron miał szansę na zdobycie ósmego majora na ostatnich etapach, ale przegapił jeszcze jedną szansę.

Pierwszy nastoletni zawodnik Geelonga, Ole Dempsey, który kilka lat temu zrezygnował z koszykówki, aby powrócić na boisko, miał kilka jedwabistych piłek ręcznych w czołówce do zdobycia bramki.

19-latek, wybrany przez klub na 15. miejscu w debiutanckim drafcie z 2021 roku, skompletował pierwszy zapamiętany mecz, strzelając pierwszego gola na początku trzeciej kwarty.

Tom Hawkins wziął udział w imprezie z czterema golami, podczas gdy pięć innych kotów również strzeliło główne bramki przed tłumem 8663 osób.

Pierwsza piątka zwycięzców meczu pochodziła z Geelong, a Zach Twohy (33 l.) znalazł się na szczycie.

READ  Alistair Clarkson opowiada o śledztwie dotyczącym rasizmu w Hawthorn, Chris Fagan wraca do Brisbane jako trener, North Melbourne, data rozpoczęcia

Koty idą do 4-2 w sezonie, podczas gdy Kangury pozostają na dole drabinki z tylko jednym zwycięstwem na ich imię.

W ostatnich czterech meczach stracili 74 gole.

Geelong wydawał się być lepszą stroną dobicia na otwarciu – tylko jego zbłąkany kopniak zablokował prowadzenie 25-8 pod koniec pierwszej kwarty przed jeszcze większym przeskokiem.

W drugiej kwarcie Koty wyrównały cztery do jednego, a w trzeciej otworzyły drzwi z sześcioma golami.

Kangury uratowały coś w ostatnim sezonie, przechytrzając Cats 5-4, gdy młody Paul Curtis strzelił gola w swoim debiucie w NFL.

North Melbourne następnie spotka się z Carltonem na stadionie Docklands w sobotę, podczas gdy Geelong gości Fremantle.