Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AFLW, komentarze Daisy Pierce, śmierć królowej, minuta ciszy, trasa Aborygenów, koncert odwołany

Gwiazda AFLW, Daisy Pierce, poparła decyzję ligi o odwołaniu minutowej ciszy dla królowej Elżbiety II podczas trasy Aborygenów.

Początkowo w meczu otwarcia trasy pojawiła się minuta ciszy, ale tak było Usunięto dla wszystkich pozostałych meczów Po uznaniu za kulturowo niewrażliwe na rdzennych mieszkańców Australii.

Pierce powiedziała, że ​​poparła decyzję ligi, uznając crossover za nieodpowiedni.

Oglądaj każdy popularny mecz AFL, aż do Wielkiego Finału na żywo i Przerwy na reklamy za darmo na żywo na Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

„Dla mnie Aboriginal Tour to nie tylko czas świętowania kolorowych gier skokowych, ponieważ jest fajny, i nie tylko świętowania aborygeńskich graczy, ale także edukowania siebie i wyrażania naszych obaw o fakty z historii tego kraju, które nie są zbyt dobre. powiedział i daj aborygeńskiemu i wyspiarzowi z Cieśniny Torres platformę do opowiedzenia ich historii” – powiedział Whateley na SEN.

„To, czego nauczyłem się podczas tego procesu podczas wielu wycieczek po rdzennych mieszkańcach, to to, że kolonializm nie jest dla rdzennych narodów czymś, co jest powszechnie celebrowane.

„Reprezentuje ludobójstwo ich ludu, kradzież ich ziemi, wymazanie ich kultury i stylu życia oraz utratę bogactwa, podstawowych praw człowieka i dzieci”.

Pierce powitał na świecie bliźnięta w lutym 2019 roku, a życie jako rodzic opowiadało nam o swoich przemyśleniach na ten temat.

„Skradzione pokolenie było zawsze okropne, ale teraz jako rodzic pomyśl o pomyśle, że ktoś przyjdzie do twoich drzwi i zabierze twoje dzieci i rozproszy je, aby były prawie nie do wyśledzenia, nie mogę tego pojąć” – powiedziała.

„Istnieje w tym kraju ustawodawstwo, które obowiązywało od dziesięcioleci w niektórych państwach, nawet w latach 70., i nie jest to stara, barbarzyńska historia, która wydarzyła się od dłuższego czasu, to wydarzyło się za naszego życia.

READ  Australijska gwiazda koszykówki Patty Mills może zostać starterem dzięki sprawie szczepień Kyrie Irving na Brooklyn Nets
Daisy Pierce umiera na trasie Indigenous Tour (zdjęcie: Dylan Burns/AFL Images za pośrednictwem Getty Images)Źródło: Getty Images

„Trauma i ból z tym związane nie skończyły się na uchyleniu tego ustawodawstwa, trwa ono teraz i ma teraz bardzo realny wpływ na ludzi, rodziny i tożsamości”.

Chociaż gwiazda Melbourne uznała ważną historię śmierci królowej, powiedziała, że ​​niekoniecznie oznacza to świętowanie monarchii.

„Podczas gdy dla wielu Australijczyków i ludzi na całym świecie królowa reprezentuje cudownie długie panowanie charakteryzujące się dobrą wolą, wdziękiem, przywództwem, rodziną i służbą, dla bardzo ważnej grupy Australijczyków, pierwszych właścicieli tej ziemi, ona nie” powiedział.

„Rozumiem, że królowa odziedziczyła swoją rolę w bardzo młodym wieku i nie była bezpośrednio odpowiedzialna za wszystkie te przeszłe okrucieństwa i że zrobiła ogromną ilość dobra. Ale dla Aborygenów pozostawia 70-letnią spuściznę jako figurant kolonializm.

„To, co słyszę, czytam i uczę się z tego, czego nauczyłem się podczas trasy Aborygenów, to to, że reprezentuje ból, traumę i trwający ucisk, którego nie chcą świętować dla wielu ludzi z pierwszego narodu”.