Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacja Covid w Nowej Zelandii: Nowe przypadki poza Auckland mogą opóźnić złagodzenie blokady | Nowa Zelandia

Trzy nowe przypadki koronawirusa na obszarze poza Auckland mogą wywrzeć presję na długo oczekiwane złagodzenie ograniczeń blokady, które premier Jacinda Ardern ma dziś ogłosić.

Urzędnicy ds. Zdrowia potwierdzili, że trzy kontakty domowe z A Aresztować z Covid-19 Miała pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Cała trójka mieszka w regionie Waikato, na południe od granicy z Auckland, a dwóch jest uczniami szkoły Mangatanji. Jeden z tych uczniów w szkole miał objawy w czwartek.

W rodzinie jest dziewięciu członków. Pięć kolejnych miało wynik negatywny, a dziewiąty członek rodziny zostanie dziś przetestowany.

Auckland, gdzie zgłoszono najwięcej przypadków, jest zamknięte od ponad miesiąca, ponieważ stan próbuje powstrzymać wybuch wysoce zaraźliwego typu delta.

W epidemii jest teraz 1053 przypadków, ale dzienne liczby wykazywały tendencję spadkową w ciągu ostatniego tygodnia, a większość z nich pochodzi z kontaktów domowych w bieżących przypadkach. Reszta kraju jest w pogotowiu 2 – poza blokadą, ale z ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń i wymogami dotyczącymi używania masek.

W niedzielę, zanim pojawiły się przypadki Waikato, dyrektor zdrowia publicznego, Carolyn McKelney, powiedziała, że ​​urzędnicy ds. Zdrowia pozostają „ostrożnie optymistyczni”, że większość epidemii jest pod kontrolą.

W zeszłym tygodniu Ardern zauważył, że rząd podjął decyzję „zasadniczo”, że Auckland powinno w tym tygodniu przejść z poziomu alarmowego 4 do poziomu trzeciego.

Trend spadkowy mógł wzbudzić nadzieję w Auckland, ale nie jest jeszcze jasne, jaki wpływ na tę decyzję mogą mieć sprawy Waikato.

Świat epidemiologii Michael Baker powiedział RNZ W poniedziałek rano nowe sprawy „zmieniły stan rzeczy”.

„Wiemy, że ta decyzja była w równowadze, ponieważ chociaż ogólna liczba spraw była dość płaska w ciągu ostatnich dwóch tygodni, naprawdę musieliśmy skupić się na tych nieoczekiwanych przypadkach.

„Problem z Waikato polega na tym, że jest to poziom alertu 2 i na tym poziomie jest bardzo niewiele kontroli nad transmisją wirusa.

„Ci faceci byli w szkole, a w tym środowisku na poziomie 2, wszystko, co mają, to trochę fizycznego dystansu i wiemy, że to nie wystarczy, aby powstrzymać transmisję tego wirusa. Więc mogli łatwo zarazić innych ludzi w tym Szkoła.”

Rozmawiam również z RNZ, współliderem Narodowa Grupa Pandemiczna MaorysówDr Sue Kringle, grupa ds. zarządzania katastrofami, powiedziała, że ​​Auckland powinno pozostać na poziomie 4 pojutrze, a Waikato powinien do niego dołączyć.

„Wiemy, że społeczności Maorysów są bardziej narażone na Covid i hospitalizację i uważamy, że zgony są również, jeśli zachorują na Covid”.

Kringle powiedział, że na szczycie Wyspy Północnej jest wiele społeczności Maorysów i należy je chronić.

„W tej chwili nie znamy zakresu choroby w Waikato – to stanie się jasne dopiero w ciągu najbliższych kilku dni, dwóch tygodni”.

Nowe numery spraw i ustawienia ubezpieczenia zostaną ogłoszone w poniedziałek po południu.

READ  Indonezja zaostrza ograniczenia i potwierdza nowe infekcje wirusem Corona | globalne zdrowie