Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacja telefonu Samsung w Australii Południowej: ujawniono przyczynę poważnej usterki

Samsung ujawnił powód, dla którego niektórzy smartfony Został zablokowany podczas aktualizacji oprogramowania na początku tego miesiąca, wyświetlając tylko logo firmy na ekranach i pozostawiając właścicieli obawiających się, że ich dane zostały usunięte.

Australijskie ramię firmy powiedziało, że wyda poprawioną aktualizację oprogramowania w ciągu kilku tygodni po tym, jak „niewielka liczba” klientów „głównie w Południowa Australia” pod wrażeniem.

Firma powiedziała: „Po wydaniu i zainstalowaniu aktualizacji Androida 13 dla urządzeń Samsung z systemem Android 11 niewielka liczba telefonów została zablokowana w trybie rozruchowym”.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

Rzecznik firmy powiedział, że usterka dotyczyła tylko telefonów z systemem Android 11 i zainstalowaną aplikacją innej firmy.

Rozumie się, że omawiana aplikacja jest używana głównie w Australii Południowej.

7NEWS.com.au poprosił firmę Samsung o wyjaśnienie dokładnej aplikacji innej firmy, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Konsultant ds. technologii z Adelaide, Richard Pascoe, powiedział, że wygląda na to, że Samsung nie przetestował odpowiednio swojej aktualizacji, zanim została udostępniona klientom – i zanim okazało się, że jest niekompatybilna z aplikacją innej firmy.

Powiedział: „Jeśli aplikacja zakłóca aktualizację, oznacza to, że coś jest nie tak z aktualizacją, co oznacza, że ​​nie przetestowali jej przed wysłaniem”.

Teraz jest dobra wiadomość dla klientów, których to dotyczy.

„Zmodyfikowana aktualizacja oprogramowania układowego, która nie rozwiązuje tego problemu, została opracowana i zacznie być udostępniana klientom w nadchodzących tygodniach” – powiedział rzecznik.

Firma poinformowała, że ​​osoby dotknięte wadą mogą odwiedzić centrum serwisowe Samsunga lub zadzwonić na infolinię firmy w celu oceny.

Niektórym klientom, którzy wcześniej szukali pomocy technicznej, powiedziano, że jedyną opcją jest pełne przywrócenie ustawień fabrycznych, a niektóre raporty obciążają od 40 do 80 USD — nawet przez autoryzowane serwisy Samsung — za naprawę telefonów nieobjętych gwarancją.

READ  Nowa aktualizacja strachu Metroid została wydana, dodając wiele trybów Boss Rush

SAMSUNG zostało potwierdzone Klienci nie zostaną obciążeni ani zwróceni za żadne prace naprawcze związane z aktualizacją.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.