Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Akuthi wspiera Tanzanię, radzi kenijskim raperom, aby doszlifowali suahili, aby dopasować go do swoich potrzeb

Akuthi wspiera Tanzanię, radzi kenijskim raperom, aby doszlifowali suahili, aby dopasować go do swoich potrzeb

Uznając swoją dużą rzeszę fanów w Tanzanii, Akothi błagała swoich kenijskich zwolenników, aby nie wciągali jej w trwający spór, podkreślając, że jej więź z tanzańskimi fanami jest silna.

„Msiniite kwa vita vyenu na tanzanians… tanzanians ni rafiki zangu. Kwanza Wakenya mlishasema siimbi. Większość moich fanów pochodzi z Tanzanii, więc musiniwekelee” Powiedział Akuthi.

the „hayakuhoso” Twórca hitu udzielił rad kenijskim artystom, którzy mają trudności z płynnym mówieniem w języku suahili.

Zasugerowała, aby skupili się na doskonaleniu umiejętności pisania w języku suahili, aby Tanzańczycy mogli lepiej go zrozumieć, zwłaszcza podczas trwającego konfliktu.

„Dlaczego jesteś taki cichy, kiedy Tanzańczycy nas obrażają, Akothi?” Chcesz, żebym sprowokował Tanzańczyków? Dzisiaj będziesz musiał pisać przekleństwa w języku suahili, aby dobrze cię zrozumieli. Nie pisz tych zabawnych i pomieszanych zwrotów w języku suahiliAkuthi odpowiedziała tym, którzy kwestionowali jej stanowisko.

Według Akuthi koloryzm jest również ważnym czynnikiem w przemyśle rozrywkowym. Szczególnie zwróciła uwagę na to, jak tanzańscy fani oceniają artystów na podstawie koloru ich skóry.

„Na nikczemny wengi wa Wasanii wenu ni weusi, w Tanzanii hawapendi watu weusi. Wakati huu mmeoga na maji baridi”. Powiedziała.

Akuthi podkreślił również podwójne standardy, jakie wyznają kenijscy fani, mówiąc, że nie okazują wsparcia, dopóki im to nie odpowiada.

Podkreśliła, że ​​nie poddaje się i zawsze niezależnie toczy swoje boje, gdy atakują ją w mediach społecznościowych.

„Ile wakati mnashinda mkinitukana hapa kwenye mtandao huwa nawaita mje mje mnisaidie? Si huwa nang’ang’ana kivyangu nikiwa tu hapa.” Powiedziała.

Raper Khaligraf Jones opublikował 23 sierpnia wyzwanie, w którym rzuca wyzwanie tanzańskim artystom, aby pokazali, czy ich umiejętności rapowania są na najwyższym poziomie.

Twierdzenie Khaligrapha, że ​​tanzański hip-hop podupada i tylko garstka raperów pozostaje niezmiennie w swoim rzemiośle, wywołało ostrą reakcję zarówno artystów z Kenii, jak i z Tanzanii.

READ  Osobiste historie są opowiadane za pomocą rzadkich przedmiotów