Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alan Wake 2 to najszybciej sprzedająca się gra studia Remedy, która jeszcze nie przyniosła zysku

Alan Wake 2 to najszybciej sprzedająca się gra studia Remedy, która jeszcze nie przyniosła zysku

Alan Wake 2, doceniona przez krytyków i wielokrotnie nagradzana gra wideo typu horror o zjawiskach nadprzyrodzonych z 2023 roku, została również potwierdzona jako najszybciej sprzedająca się gra studia Remedy. Pomimo sukcesu finansowego gra jeszcze nie zwróciła kosztów rozwoju i marketingu, a także nie wygenerowała zysków dla swojego twórcy.

według Sprawozdanie finansowe dla inwestorówRemedy zweryfikowało, że Alan Wake 2 sprzedał się w 1,3 miliona egzemplarzy, w tym 1 milion egzemplarzy do końca ubiegłego roku. Gra sprzedała się także ponad trzy razy więcej kopii cyfrowych i ogółem o 50% więcej kopii w ciągu pierwszych dwóch miesięcy niż poprzednia gra studia Remedy, Control, sprzedana w ciągu pierwszych czterech miesięcy.

Według dyrektora generalnego Remedy, Tero Virtali, „Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia sprzedaży Alan Wake 2. Cena również pozostała na wysokim poziomie, a gra zwróciła już znaczną część wydatków na rozwój i marketing. Będziemy nadal rozwijać grę, aby służyła istniejących fanów i przyciągnąć nowych graczy, i spodziewamy się, że gra będzie nadal dobrze się sprzedawać.” Warto zaznaczyć, że Alan Wake 2 był wydaniem wyłącznie cyfrowym, co oznacza, że ​​Remedy nie poniosło żadnych kosztów związanych z drukiem i wysyłką kopii fizycznych.

To nieco rozczarowujące, że pomimo bycia największym sprzedawcą Remedy i dotychczasowym krytycznym sukcesem oraz cięciami kosztów, takich jak fizyczna dystrybucja, Alan Wake 2 nie przyniósł zysku (przynajmniej jak dotąd). W przygotowaniu są dwa odrębne rozszerzenia DLC zatytułowane „Night Springs” i „The Lake House”. Na dłuższą metę prawdopodobnie pomoże to finansom gry.

Zabieg również potwierdza plany”rosnąć i rozszerzać się” Ogłoszono uznane franczyzy gry na Alan Wake i Control, a kontynuacja Control ukaże się na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Remedy opracowuje także remastery swojej klasycznej gry dla dwóch graczy Max Payne przy pomocy Rockstar Games, podczas gdy obie firmy toczą spór dotyczący znaku towarowego.

READ  Blizzard twierdzi, że gracze Overwatch 2 powinni spodziewać się wielosezonowej przerwy między misjami fabularnymi