Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sprzedana została replika Ferrari 250 GTO opartego na Datsunie, prowadzonym przez Toma Cruise'a w filmie „Vanilla Sky”.

Sprzedana została replika Ferrari 250 GTO opartego na Datsunie, prowadzonym przez Toma Cruise'a w filmie „Vanilla Sky”.

Oparta na Datsun 280Z i napędzana Chevroletem V8, Alpha One GTO jest jedną z najsłynniejszych replik Ferrari na rynku – jeszcze zanim po raz pierwszy pojawiła się na ekranie.


Replika ciemnoniebieskiego Ferrari 250 GTO – wzorowanego na Datsunie 280Z – którym Tom Cruise jeździł w filmie Camerona Crowe’a „Vanilla Sky” z 2001 roku, została sprzedana za 183 000 dolarów (280 500 dolarów australijskich).

Samochód ten, oficjalnie znany jako Alpha One GTO, jest dobrze znaną repliką oryginalnego Ferrari 250 GTO z lat 60. XX wieku, opartego na Datsun 280Z – firmy obecnie znanej jako Nissan – który w tym przypadku został zbudowany w 1976 roku.

Sprzedane na portalu aukcyjnym Przynieś przyczepęAlpha One GTO wykorzystuje 5,7-litrowy silnik Chevrolet V8, który napędza tylne koła za pośrednictwem trzybiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Pomimo przekonującego wyglądu zewnętrznego Ferrari, podwozie i podwozie Datsun pozostały z niezależnym zawieszeniem czterech kół.

Elementy zewnętrzne obejmują malowane osłony Ferrari na każdym przednim nadkolu, chromowany korek wlewu paliwa i wloty powietrza w nadkolach w stylu Ferrari.

Wewnątrz Datsun nosi plakietkę Ferrari pośrodku drewnianej kierownicy, a tablicę przyrządów zastąpiono zestawem wskaźników bardziej przypominającym Ferrari.

Chociaż automatyczna skrzynia biegów jest ukryta pod skórzanym pudełkiem zaprojektowanym tak, aby wyglądało jak manualna skrzynia biegów, nie do końca naśladuje chromowaną dźwignię zmiany biegów we wzorze H w 250 GTO.

Sprzedawca podał, że Paramount Pictures zakupiło Ferrari na potrzeby produkcji filmu, zanim przeszło ono całkowitą renowację, a następnie w 2012 roku nabyło je obecny właściciel.

więcej:Wyszukaj używane samochody Ferrari na sprzedaż
więcej:Wyszukaj używane samochody Ferrari na sprzedaż
Zespół kierowniczy

Zespół Drive przedstawia zaufane recenzje ekspertów na temat Twojego nowego samochodu i jest gospodarzem najlepszego australijskiego programu nagród za nowe samochody.

Przeczytaj więcej o zespole Driveikona łącza