Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alarm Covid udaremnia silne obietnice „Dnia Wolności” | Korona wirus

Statystyki pokazują, że niewiele się zmieniło od 19 lipca, kiedy rząd zniósł wszelkie ograniczenia dotyczące socjalizacji w Anglii.

Według danych TfL, po tak zwanym „Dniu Wolności” w Londynie podróżowało mniej niż w poprzednich tygodniach. W innych częściach Wielkiej Brytanii, gdzie ograniczenia są różne, niewiele się zmieniło w działalności transportu publicznego. Restauracje Bary odnotowały niewielki wzrost, ale nadal daleko mu do poziomów sprzed pandemii.

Agencja badawcza CGA odkryła, że ​​niektórzy ludzie, którzy byli zadowoleni z wyjścia po trzeciej blokadzie, która zakończyła się w kwietniu, zniechęcił się strachem przed zatłoczonymi miejscami po 19 lipca.

Osoby w wieku powyżej 35 lat były mniej pewne chodzenia do barów, pubów lub restauracji. Tylko 53% osób w wieku 35-54 lat czuło się pewnie, według najnowszego CGA Skanowanie tętna konsumenta — spadek o siedem punktów procentowych od maja — i tylko 39% osób powyżej 55 roku życia, spadek o dziewięć punktów.

Jonathan Jones, dyrektor zarządzający CGA UK and Ireland, powiedział, że jasne jest, że zaufanie pozostaje „kruche, ponieważ przypadki Covid-19 pozostają wysokie, szczególnie wśród starszych grup wiekowych”. „Firmy będą musiały ułatwić niechętnym konsumentom planowanie wizyt z wyprzedzeniem, sprawdzanie dostępności i upewnianie się, że mają wystarczająco dużo miejsca” – powiedział.

Gary Murphy miał nadzieję, że Dzień Wolności będzie ratunkiem dla jego pubu. Ale w piątek, 13 lat po objęciu kierownictwa Ye Olde Mitre Inne w High Barnet w północnym Londynie, Murphy zwrócił klucze.

„Regeneracja zajmie lata” – powiedział. Handel nieco wzrósł, ale nadal jest zniechęcający. Staje się bardzo jasne, że wciąż jest wiele osób, które nie chcą wychodzić – i nadal boją się wirusa”.

Murphy powiedział, że zdecydował się przejść na emeryturę jako licencjobiorca, ponieważ nie sądził, że sytuacja zmieni się przez co najmniej dwa lata. „Kiedy mieliśmy wewnętrzne ograniczenia, działaliśmy na poziomie około 60% do 70%” – powiedział. „Odkąd w pełni otworzyliśmy, zwiększyliśmy się do 80%, ale 20% będzie naprawdę trudne.

„Znam wielu ludzi, którzy byli tu codziennie lub co wieczór, ale teraz przychodzą tylko w poniedziałki, kiedy jest naprawdę spokojnie.

“Istnieje duża różnica w stosunku do zeszłego lata, kiedy ludzie nie byli przyzwyczajeni do organizowania własnych imprez lub budowania własnych barów. Tym razem jest bardzo jasne, że nawyki ludzi zmieniły się dramatycznie”.

Podczas pandemii zmieniły się nawyki ludzi, a zdecydowana większość z nich nadal nosi osłony twarzy. Zdjęcie: Tolga Akmen/AFP/Getty Images

Murphy wymienił rosnące ceny akcji, braki kadrowe, zwrot podatku od wartości dodanej od żywności, stawki biznesowe i żądania pełnego czynszu od firm barowych jako główne utrudnienia w handlu.

Pomimo zniesienia ograniczeń prawnych w większości części Wielkiej Brytanii, 90% dorosłych nosiło zasłony na twarz, gdy nie było ich w domu, Ujawniono ostatnie numery ONS, a 88% uważa, że ​​dystans społeczny jest nadal ważny.

Profesor Stephen Reacher, który jest członkiem podkomitetu Naukowej Grupy Doradczej ds. Nagłych Wypadków (Sage) ds. nauk behawioralnych, powiedział, że zachowanie publiczne było „kluczowe” w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

„Dane Urzędu Statystyk Krajowych pokazują, że ludzie nadal są czujni na całym świecie – i to jest krytyczne” – powiedział. „Ale jest tylko tyle rzeczy, które ludzie mogą zrobić indywidualnie, a ludzie nadal potrzebują wsparcia, aby zachować bezpieczeństwo.

„To, co dzieje się dalej, jest w dużej mierze kwestią tego, czy i jak szybko zmienia się zachowanie. W szczególności dwa zachowania są kluczowe. Jednym z nich jest to, czy ludzie izolują się po zarażeniu… drugim jest liczba kontaktów, jakie mamy”.

ten Ankieta dotycząca połączeń społecznościowych CoMix, cotygodniowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej w Sage, pokazuje, że większość dorosłych w wieku produkcyjnym miała kontakt ze średnio nie więcej niż czterema osobami tygodniowo. “Komunikacje są dalekie od okresu przed pandemią i są tylko nieznacznie podwyższone zimą i wiosną. Gdyby wspięli się do poziomów sprzed pandemii, miałoby to tragiczne konsekwencje.”

READ  Choroba wrzodowa cytrusów zniknęła z Australii po resekcji NT