Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alarmująco niska liczba badań przesiewowych szyjki macicy naraża Ballarat na ryzyko.

Istnieje ogromny nacisk na wykonanie badań przesiewowych szyjki macicy u osób w regionie Ballarat po opublikowaniu alarmujących statystyk.

Dane z Australijskiego Instytutu Zdrowia i Opieki Społecznej pokazują, że tylko 55% kwalifikujących się mieszkańców Ballarat bierze udział w badaniach przesiewowych szyjki macicy.

W Pyraness Shire liczba ta sięga nawet 50%, podczas gdy w obszarach Melbourne odsetek ten sięga 60-70%.

Artykuł jest kontynuowany po tym ogłoszeniu

reklama

W rezultacie osoby z macicą, które mieszkają w regionalnej Wiktorii, są o 28% bardziej narażone na rozwój raka szyjki macicy niż osoby w mieście, w którym wykryto badania przesiewowe szyjki macicy, które obecnie są wymagane co pięć lat, w przeciwieństwie do poprzednich corocznych badań przesiewowych. Być najlepszym sposobem na uniknięcie diagnozy raka.

Dzięki dostępowi do testowania barier na obszarach, Kate Brown z Rady ds. Raka twierdzi, że postęp w „samodzielnym zbieraniu” usunął te bariery.

„Pozwala ludziom pobrać próbkę w warunkach prywatnych u lekarzy lub w placówce służby zdrowia za pomocą wymazówki. Jest to naprawdę szybkie, łatwe, a co najważniejsze tak samo wiarygodne jak próbka pobrana przez lekarza lub pielęgniarkę za pomocą wziernika” ”.

Każdy, kto potrzebuje ekranu lub nie jest pewien, powinien porozmawiać z lekarzem.

READ  Astronauci są `` stłoczeni '' na stacji kosmicznej po tym, jak załoga SpaceX przybywa na używaną rakietę