Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Albanese wyklucza rozstanie Colesa i Woolworthsa

Albanese wyklucza rozstanie Colesa i Woolworthsa

Australijczycy byli zmuszeni płacić więcej za oglądanie swojego ulubionego rysunkowego psa Bluey, ponieważ giganci technologiczni priorytetowo traktują swoich partnerów zajmujących się transmisją strumieniową, powiedziała senatorom ABC.

W przemówieniu podczas parlamentarnego dochodzenia w sprawie przepisów dotyczących telewizji niekodowanej dyrektor zarządzający ABC David Anderson powiedział, że funkcje wyszukiwania w telewizorach inteligentnych powodują, że Australijczycy płacą za subskrypcje transmisji strumieniowej, gdy chcą oglądać Bluey.

„W przypadku niektórych telewizorów wyszukiwanie Bluey nie przeniesie Cię do ABC iview, gdzie australijskie rodziny mogą oglądać program za darmo” – powiedział w piątek.

„Zamiast tego przeniesie Cię do płatnej usługi.”

„Jeśli chcemy, aby Australijczycy mogli znaleźć australijskie treści, w tym wiadomości lokalne i programy dla dzieci, zapewnienie rekomendacji wyszukiwania… ma kluczowe znaczenie”.

Premier Anthony Albanese z bohaterami popularnego programu dla dzieci stacji ABC Bluey. Świergot

Problem dotyczy innych seriali ABC i SBS, a szefowie tych organizacji zrzucają winę na gigantów technologicznych i producentów telewizorów, którzy ich zdaniem „strzegą” treści.

Zawierają umowy z własnymi dostawcami, takimi jak YouTube, i traktują priorytetowo opcje z tych płatnych usług.

Jednak przepisy omawiane w trakcie dochodzenia wymagałyby, aby niekodowane kanały telewizyjne zajmowały ważne miejsce w telewizorach inteligentnych, co oznaczałoby, że priorytetem będą usługi catch-up.

Platformy technologiczne twierdzą, że mechanizmy kontrolne szybko staną się przestarzałe, wskazując na liczbę młodszych użytkowników uzyskujących dostęp do treści przesyłanych strumieniowo na swoich telefonach komórkowych, a następnie przesyłających je strumieniowo na większe ekrany.

Niekodowane sieci zdobyły zobowiązania wyborcze ze strony Partii Pracy przed ostatnimi wyborami. Zażądali skrócenia terminu wejścia w życie przełomowych ustaw z 18 do sześciu miesięcy.

Dyrektor naczelna Free TV, Bridget Fair, stwierdziła, że ​​w obecnym kształcie ustawy występują poważne luki.

„Dzięki kilku prostym zmianom mogłoby to stać się doskonałym prawodawstwem, które osiągnęłoby swój cel i chroniło dostęp Australijczyków do bezpłatnej telewizji przez wiele lat” – powiedziała.

READ  Najkosztowniejsze katastrofy klimatyczne w 2023 r. pokazują, że biedni ludzie przegrywają w „globalnej loterii kodów pocztowych” | Kryzys klimatyczny

Dochodzenie objęło także usługi subskrypcyjne, w tym Foxtel należący do News Corporation.

Foxtel zdecydowanie sprzeciwił się obowiązkowemu preferowaniu stacji niekodowanych, twierdząc, że oznaczałoby to kontrolę rządu nad tym, co oglądają widzowie.

tata