Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Potężny pożar niszczy dwa budynki w Hiszpanii

Potężny pożar niszczy dwa budynki w Hiszpanii

A ogień Wdarł się do dwóch budynków mieszkalnych we wschodniej części kraju hiszpański Tornado, które nawiedziło Walencję, raniło co najmniej 13 osób i zepchnęło uciekających mieszkańców na balkony, gdzie ratowali ich strażacy – podają urzędnicy.

Strażacy pośpieszyli na miejsce zdarzenia w centrum miasta, gdzie z okien 14-piętrowego apartamentowca, w którym najprawdopodobniej zaczął się pożar, widać było płomienie wydobywające się z okien 14-piętrowego apartamentowca.

Widziano mieszkańców czekających na ratunek na balkonach, a strażacy za pomocą dźwigu uratowali dwóch mieszkańców z jednego z balkonów.

Budynek mieszkalny w Walencji zapalił się, raniąc co najmniej 13 osób. Ogień rozprzestrzenił się także na sąsiedni budynek. (AP)
Strażacy za pomocą dźwigu ratują dwie osoby uwięzione na balkonie płonącego budynku. (AP)

Na miejsce wysłano także żołnierzy z hiszpańskiej wojskowej jednostki ratunkowej, a ratownicy medyczni rozbili duży namiot, aby opiekować się rannymi na miejscu.

Ogień spowodował, że kłęby czarnego dymu uniosły się ku niebu i były widoczne z daleka.

Hiszpańska agencja meteorologiczna EMET podała, że ​​w tym czasie wiatr osiągał prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

Oficjalna agencja informacyjna Efe podała, że ​​pożar wybuchł wczesnym wieczorem i rozprzestrzenił się na pobliski budynek.

Ze wstępnych raportów służb ratunkowych wynika, że ​​co najmniej 13 osób doznało złamań, oparzeń i zatrucia dymem.

Wśród 13 osób sześciu to strażacy.

Silny wiatr podsycał płomienie i udaremniał wysiłki strażaków. (AP)

Nie było od razu jasne, ile osób przebywało w budynkach i ile osób udało się uratować.

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez zamieścił tweet na platformie X, w którym stwierdził, że jest „zszokowany straszliwym pożarem budynku w Walencji” i dodał, że zaoferował miastu „wszelką niezbędną pomoc”.

„Chcę wyrazić moją solidarność ze wszystkimi poszkodowanymi i wyrazy uznania dla całego personelu ratunkowego rozmieszczonego już na miejscu zdarzenia” – powiedział Sanchez.

READ  Zwierzę uważane za płetwal karłowaty widziano w Sekwanie we Francji