Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alex De Minaur kontra Milos Raonic, Richard Gasquet kontra Carlos Alcarez, Jelena Ostapenko kontra Kimberly Birrell Wyniki, remisy, harmonogram, bilety, kursy, godzina rozpoczęcia

Alex De Minaur kontra Milos Raonic, Richard Gasquet kontra Carlos Alcarez, Jelena Ostapenko kontra Kimberly Birrell Wyniki, remisy, harmonogram, bilety, kursy, godzina rozpoczęcia

Dino Prizmic ogłosił się wczoraj wieczorem wschodzącą gwiazdą, która nigdy nie mówi umrzeć, podczas swojego epickiego starcia w pierwszej rundzie z obrońcą tytułu Novakiem Djokoviciem w Melbourne Park.

Prizmic, mistrzyni French Open juniorów, również wywołała sensację w serbskich i chorwackich mediach.

Serbskie media, które śledzą każdy ruch Djokovica na boisku i poza nim, nie kryły pochwał dla młodego Chorwata.

„To jego moment” – powiedział Novak Djokovic po zwycięstwie nad Dino Prizmiciem.

„Rzadko słyszymy coś takiego o pokonanym zawodniku – i to w dodatku od serca, bo z tonu Novaka jasno wynikało, że to nie był tylko komplement – ​​ale teraz to prawda”. Klub Sportowy wspomniany.

Serb Novak Djokovic (z lewej) otrzymuje gratulacje od Chorwata Dino Prizmica.kredyt: AP

„18-letni Chorwat pokazał szeroki wachlarz cech, które mogą uczynić go przyszłym mistrzem, ale w końcu król Melbourne Park jest tylko jeden – 6-2, 6-7 (5-7), 6. ” -3, 6-4.

„Strona sportowa Dziennik Sportowy Wprowadzenie z historią zatytułowaną „Prizmic: jestem z siebie dumny” ze zdjęciem Djokovica i Prizmica ściskających dłonie w siatce.

W Chorwacji pokaz siły Przemicia trafił na pierwsze strony gazet.

Ćwiczyć codziennie wiadomości sportoweOpublikowałem artykuł zatytułowany „Kim jest Chorwat, który zaimponował wszystkim? To wciąż «uczeń», który rozpoczął karierę piłkarską”.

Według doniesień Prizmic wchodząc na arenę Rod Laver Arena poszedł w złym kierunku, wchodząc przez niewłaściwe drzwi w tunelu graczy.

„Po uświadomieniu sobie błędu przeciwnika o połowę młodszego od niego, z uśmiechem pokazał Dino właściwe wyjście” – powiedział Djokovic.Borcki Nowosti wspomniany.

Trener Djokovica, Goran Ivanisevic, podobnie jak Prizmic, pochodzi ze Splitu w Chorwacji.

Ivanisevic powiedział w zeszłym roku wiadomości sportowe „Uwielbiam jego zaangażowanie w tenisa, to niewiarygodne. Już dawno nie widziałem gościa 24 godziny na dobę i dlatego będzie dobrym graczem” – powiedział były mistrz Wimbledonu.

READ  Horror kontuzji Bajranga Bunyi przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio | Więcej wiadomości sportowych

Prizmić jest uczniem szkoły średniej, który pięć lat temu przeprowadził się do stolicy Chorwacji, Zagrzebia, w poszukiwaniu lepszych warunków do nauki.

Jednak według chorwackich mediów do 11. roku życia grał w piłkę nożną w Splicie, a następnie zaczął grać w tenisa.

„Świat oszalał na punkcie tego chłopczyka ze Splitu: to nowy tenisowy władca z Bałkanów. Porównują go do niebezpiecznego zwierzęcia.” Slobodna Dalmacja Tytuł jej raportu na temat Prysmic.

Analizując reakcje fanów tenisa w mediach społecznościowych na całym świecie, jedna z nich wyróżniała się:

„Wilk (Djokovic) wie, że szczenięta są głodne” – napisał jeden z fanów.

Kilka chorwackich mediów podkreśliło oświadczenie Prizmica po meczu, w którym pochwalił on rodzimy Split za skierowanie go na drogę do sukcesu.

Przyjechałem ze Splitu, gdzie zacząłem trenować, ale kontynuowałem treningi w Zagrzebiu. Mówiłem już wcześniej, że zaczynam grać w tenisa na poważnie i będę to kontynuował z motywacją. Atmosfera w Splicie… Taki się urodziłem. Jestem pewien, że mam taką mentalność.

Przyszedłem dać z siebie wszystko i zobaczyć, jak mój tenis wypada na tle Novaka. To zdecydowanie mój najlepszy występ w dotychczasowej karierze. Miło mi słyszeć takie słowa [praise] Od Nowaka.”