Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alfa Romeo Milano kosztowałaby o 10 000 euro więcej, gdyby była produkowana we Włoszech, a nie w Polsce

Alfa Romeo Milano kosztowałaby o 10 000 euro więcej, gdyby była produkowana we Włoszech, a nie w Polsce

43 fotografie

Zdjęcie: Alfa Romeo / red

Wielki kahuna Stellandis Carlos Tavares broni decyzji producenta samochodów o budowie zupełnie nowego Milano w Polsce. Według dyrektora generalnego Colossus, skupiającego Fiat Chrysler i PSA, crossover sygnowany marką Alfa Romeo będzie kosztował w Republice Włoskiej 10 000 euro (około 10 700 dolarów).

Ile dzisiaj wynosi 10 000 euro? Na początek płaca minimalna w Polsce wynosi 4250 zł, czyli niecałe 1000 euro. Dla porównania, w Republice Włoskiej nie ma płacy minimalnej, ponieważ we Włoszech nie obowiązują żadne przepisy dotyczące tej płacy. Ustawa o płacy minimalnej z 2019 r. – która jeszcze nie została uchwalona – mogłaby ustalić krajową płacę minimalną na poziomie 9 euro za godzinę, czyli 1440 euro miesięcznie.

Brak ustawy o płacy minimalnej w Republice Włoskiej jest przyczyną jednego z najwyższych w Unii Europejskiej odsetka tzw. pracujących biednych, we Włoszech. Ile będzie kosztować Alfa Romeo Milano 2024? Cena wywoławcza zarówno wersji miękkiej hybrydy Ibrida, jak i wersji w pełni elektrycznej Elletrica wynosi 29 900 euro, a cena 10 000 euro to 39 990 euro, czyli około 42 870 dolarów.

Całkiem niekonkurencyjny w tym idiomie subkompaktowych crossoverów, prawda? Zamiast ograniczać potencjał Milano na rynku, Carlos Tavares i zespół postąpili słusznie, decydując się na zakład w Tychach dla nowicjusza. Pomimo sporów z włoskimi związkami zawodowymi i rządem w sprawie poziomów produkcji i dotacji na pojazdy elektryczne, Tavares ma w tej kwestii rację.

W rozmowie z Automotive News Stellandis, który kieruje przepisami w takich firmach jak Fiat Chrysler i PSA, zgodził się dalej. Alfa Romeo odmówiła sprzedaży oraz trzy francuskie marki, a mianowicie Citroen, Peugeot i fanowski kuzyn Citroena DS. Jeśli chodzi o Alfa Romeo, grupa zdecydowała się nie sprzedawać włoskiej marki z jednego prostego powodu.

Zysk operacyjny w wysokości 500 mln euro w 2023 r., czyli 546 mln dolarów przy bieżących kursach wymiany. Przypomnijmy, że Alfa Romeo aż do debiutu Milano była producentem trzech modeli samochodów. Przechylone do tyłu Giulia i Stelvio to świetne maszyny, szczególnie z punktu widzenia dynamiki jazdy, ale widać ich wiek w kilku obszarach, w tym w systemie informacyjno-rozrywkowym bez ekranu dotykowego.

Z drugiej strony Donale to mieszanka mieszana. Choć piękny i przestronny, nie da się ukryć, że Stellandis wykorzystał do tego bardzo stare miejsce. Należy pamiętać, że Alfa Romeo Donnell jest połączona z Dodgem Hornetem, który jest tańszy w USA, ponieważ Donnell jest dostępny wyłącznie. PHEV W tej części świata.

Zysk operacyjny na poziomie 500 milionów euro to dobra wiadomość dla Alfy Romeo dla marki o stosunkowo niskim wolumenie sprzedaży na świecie, dla której w 2023 roku oczekuje się sprzedaży 70 500 pojazdów. To około 7100 euro za pojazd, co jest kwotą nie do pomyślenia w porównaniu z okresami świetności Fiata Chryslera. Prowadzi program.

Niestety – lub na szczęście, jeśli nie jesteś fanem dziwnie wyglądającego przodu – Milano nie będzie sprzedawany w USA. Będzie dostępny w Meksyku, a Alfa Romeo dodatkowo potwierdziła jego dostępność na rynku australijskim.