Alison Felix zdobywa złoto w sztafecie 4×400 m kobiet i wyprzedza Carla Lewisa, zdobywając najwięcej medali w historii amerykańskiego toru.

Dzień po zdobyciu tytułu najbardziej utytułowanej amerykańskiej lekkoatletki w historii olimpijskiej, Alison Felix jest najbardziej utytułowaną Amerykanką na torze. Felix wyprzedził innego Amerykanina Carla Lewisa, zdobywając w piątek jedenasty medal w karierze, zdobywając złoto w finale kobiet 4×400 m, co jest jej siódmym złotym medalem olimpijskim w swojej karierze.

Stany Zjednoczone zajęły pierwsze miejsce w finale sztafety 4×400 m kobiet z czasem 3:16,85, najlepszym czasem sezonu, wyprzedzając srebrne medalistki Polskę (3:20,53) i brązową medalistkę Jamajkę (3:21,24). Czas Polski był rekordem kraju.

Drużyna USA przywiozła do finału sztafety kobiet 4×400 zespół złożony z Sidney McLaughlin, Felixa, Dalilah Muhammad i Athing Moe. Drużyna przybyła na zawody z czterema medalami na Igrzyskach w Tokio: McLaughlin i Muhammad zdobyli odpowiednio złoto i srebro na 400-metrowych płotkach kobiet; Felix zdobył brąz w biegu na 400 m kobiet. Mo zdobył złoto na 800m.

Stany Zjednoczone zdobyły teraz medal w finale kobiet 4x400m i są światowym liderem 12 razy (osiem złotych i cztery srebrne). Felix był częścią czterech z tych złotych medali, wygrywając imprezę na każdej olimpiadzie od 2008 roku.

Drużyna USA zdobyła również złoty medal w finale sztafety 4x400m mężczyzn. Michael Sherry, Michael Norman, Bryce Dedmon i Ray Benjamin poprowadzili Amerykanów do mety 2:55,70, wyprzedzając srebrną Holandię (2:57,18) i brązową Botswanę (2:57,27). Stany Zjednoczone zdobyły teraz kolejne złote medale w tym wydarzeniu, wygrywając czas 2:57.30 na Igrzyskach w Rio 2016.

W piątkowym finale kobiet na 400 metrów Felix zdobyła brąz – jej 10. medal olimpijski – z najlepszym czasem w sezonie 49,46. Tym razem zabrakło złotej medalistki Shauny Miller Uibo (48,36) z Bahamów i srebrnej Marilyde Paulino (49,20) z Dominikany. Medal otrzymany przez Felixa w tym wydarzeniu dał jej przewagę nad Merlinem Otti z Jamajki wśród najbardziej kobiecych lekkoatletek w historii olimpijskiej.