Alizee Cornet pokonała Simonę Halep w trzech setach i awansowała do ćwierćfinału Australian Open

Francuzka Alizee Cornet po raz pierwszy dotarła do ćwierćfinału Wielkiego Szlema w 63 próbach, pokonując w trzech setach byłą mistrzynię Australian Open, Simonę Halep.

Przy temperaturze powyżej 30°C obaj zawodnicy zmagali się z upałem na Rod Laver Arena, ale to Cornet objął prowadzenie, wygrywając 6-4, 3-6, 6-4 w 2 godziny 33 minuty.

32-latka zmierzy się z Danielle Collins o miejsce w półfinale.

Cornet ukryła twarz w ręczniku i zalała się łzami po zamianie trzeciego punktu meczowego.

„To była bitwa z Simoną dzisiaj w tę upalną pogodę”, powiedziała Cornet, która znalazła się na 61 miejscu w swoim wywiadzie sądowym.

„W 30 minutach gry umieraliśmy na boisku. Kontynuowaliśmy grę przez dwie i pół godziny z całego serca.