Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amazon przedstawia nowe urządzenia i głośniki do przesyłania strumieniowego Fire TV 4K

Amazon przedstawia nowe urządzenia i głośniki do przesyłania strumieniowego Fire TV 4K

Prym wiodą wersje drugiej generacji dwóch urządzeń Amazon Fire TV Stick z możliwością obsługi rozdzielczości 4K: Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick 4K. Najciekawszą nową funkcją bardziej zaawansowanego modelu Max jest to, że jest to pierwszy odtwarzacz multimediów strumieniowych obsługujący technologię Fire TV Ambient Experience, która wcześniej była dostępna tylko w serii telewizorów Amazon Fire TV Omni QLED. Oznacza to na przykład, że możesz użyć Fire TV Stick 4K Max, aby zastąpić zwykły pusty ekran telewizora, gdy nie oglądasz dzieła sztuki cyfrowej. Amazon twierdzi, że ponad 2000 bezpłatnych dzieł sztuki o jakości galeryjnej jest dostępnych w takich instytucjach, jak Musee d’Orsay w Paryżu, Museo del Prado w Madrycie i Galleria D’Ate Moderna we Florencji.

Ambient Experience umożliwia także klientom łatwy dostęp do ich osobistych harmonogramów za pośrednictwem kalendarzy i przypomnień; Projektować własne obrazy wykorzystując sztuczną inteligencję; Kontroluj inteligentne urządzenia, takie jak kamery Ring, światła i dzwonki do drzwi; Uzyskaj dostęp do dźwięku z serwisów muzycznych, takich jak Amazon Music i Spotify; A nawet zostaw cyfrowe karteczki samoprzylepne członkom rodziny.

Na bardziej technicznym poziomie nowy Fire TV Stick 4K Max jest wyposażony w czterordzeniowy procesor 2,0 GHz, co czyni go najpotężniejszym jak dotąd urządzeniem do przesyłania strumieniowego Amazon. Posiada również 16 GB pamięci wewnętrznej – dwukrotnie więcej niż poprzednia pamięć – i staje się pierwszym urządzeniem do przesyłania strumieniowego obsługującym Wi-Fi 6E, dzięki czemu klienci posiadający routery o odpowiednich parametrach mogą cieszyć się większą szybkością przesyłania strumieniowego, mniejszymi zakłóceniami ze strony innych urządzeń Wi-Fi i mniejszymi opóźnieniami mniej.

Fire TV Stick 4K Max to także pierwszy Fire TV Stick wyposażony w nową funkcję Alexa Voice Remote Enhanced, która zawiera więcej dedykowanych przycisków kanałów, a także przycisk „Ostatnie” zapewniający natychmiastowy dostęp za jednym dotknięciem do ostatnio używanych kanałów . Lub aplikacje.

Do tych nowych funkcji dołączają oczywiście wszystkie funkcje jakości AV wprowadzone przez poprzednika, w tym obsługa rozdzielczości 4K, zaawansowane formaty HDR10+ i Dolby Vision o wysokim zakresie dynamiki wraz z platformą HDR10 oraz zgodność z formatem audio Dolby Atmos.

To niezwykle wszechstronne uaktualnienie zgodne ze standardami Amazon Fire TV Stick jest już dostępne w przedsprzedaży za jedyne 60 dolarów w USA i 69,99 funtów w Wielkiej Brytanii.

Wydaje się to całkiem przyzwoitą wartością w stosunku do tego, co ma do zaoferowania Fire TV Stick 4K Max, ale jeśli chcesz czegoś tańszego, nowy podstawowy Fire TV Stick 4K jest teraz dostępny za 20 USD/10 GBP mniej niż maksymalna. Główne różnice między dwiema nowymi jednostkami do przesyłania strumieniowego to: czterordzeniowy procesor 1,7 GHz w tańszym modelu w porównaniu do 2,0 GHz w modelu Max; Obsługa Wi-Fi 6 (1146 Gbps) w tańszym modelu w porównaniu do Wi-Fi 6E (1788 Gbps) w modelu Max; W tańszym modelu nie ma też obsługi nowego kontrolera Alexa Voice Remote Enhanced ani funkcji Ambient Experience firmy Max.

Wśród najnowszych zapowiedzi Amazona fani AV zainteresują się także nowym głośnikiem Fire TV. Wspomniano o tym podczas prezentacji wideo na temat nowej linii produktów Amazona prowadzonej przez wiceprezesa Amazon ds. Alexa i Fire TV Daniela Rauscha, w którym stwierdził, że głośnik będzie kosztować 120 dolarów (wydaje się, że premiera w Wielkiej Brytanii nie została jeszcze potwierdzona). Jest kompatybilny z istniejącymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego firmy i telewizorami marki Fire TV.

Faktycznie, głośniki są Już wystawiony na Amazon USZ zestawienia wynika również, że jest to kompaktowy model (zaledwie 24 cale szerokości i 2,5 cala wysokości), obsługujący technologię Bluetooth, łączność HDMI eARC/ARC (choć bez pętli HDMI) oraz obsługę formatów audio DTS Virtual:X i Dolby Audio.

Powiązane lektury

Amazon Prime Video ujawnia nowe filmy i programy telewizyjne na wrzesień 2023 r

Nowa technologia Dolby Atmos TV umożliwia dodanie głośników bezprzewodowych w celu lepszego zanurzenia się w oglądaniu

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Moja strona internetowa.

READ  Apple wycofuje iPody 20 lat po pierwszym wydaniu