Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Facebook umożliwi teraz użytkownikom tworzenie wielu profili w celu odkrywania różnych zainteresowań

Facebook umożliwi teraz użytkownikom tworzenie wielu profili w celu odkrywania różnych zainteresowań

Po ponad roku testowania tej opcji Meta uruchomiła teraz nową opcję Opcja wielu profilico umożliwi użytkownikom tworzenie wielu profili na Facebooku w celu odkrywania różnych zainteresowań, udostępniania różnych treści różnym odbiorcom itp.

Jak widać w tej sekwencji, dzięki nowej opcji „Utwórz kolejny profil” będziesz mógł teraz tworzyć niestandardowe profile oparte na zainteresowaniach, dzięki czemu będziesz mógł angażować się w szerszy zakres zainteresowań oraz tworzyć osobne listy znajomych i karmi.

Jak wyjaśnił martwy:

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem Facebooka, czy użytkownikiem Facebooka od dawna, możesz chcieć oddzielić relacje osobiste od zawodowych lub możesz chcieć zachować jeden profil powiązany ze społecznością, której jesteś częścią, a drugi profil tylko dla znajomych. Tworzenie wielu profili osobistych pozwala łatwo organizować osoby, którym udostępniasz treści i treści, które widzisz w różnych momentach swojego życia. Rozważ jeden profil dla ulubionej sceny kulinarnej i drugi, aby móc kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną.

W aplikacji możesz utworzyć maksymalnie cztery dodatkowe profile osobiste, każdy z własną nazwą użytkownika i kanałem, co pomoże zachować poziom separacji i prywatności, a także może pomóc użytkownikom czuć się bardziej komfortowo dzieląc się swoimi zainteresowaniami.

To nie jest całkiem nowe.

Jak już wspomniano, Meta rozpoczęła testowanie tej opcji w lipcu zeszłego roku i na podstawie tych wstępnych eksperymentów Meta twierdzi, że wielu użytkowników wersji beta cieszyło się wyraźniejszym oddzieleniem poszczególnych elementów.

„Słyszeliśmy od ludzi, że jaśniejsze uporządkowanie znajomych, grup i zainteresowań pomaga im czuć się swobodniej w kontaktach z odbiorcami, których uważają za najważniejszych. Widzieliśmy sukces oddzielnych kont na Instagramie opartych na zainteresowaniach, więc’ Jestem podekscytowany możliwością wprowadzenia tej opcji na Facebooku.

Ponieważ ludzie, ogólnie rzecz biorąc, mniej uczestniczą w Facebooku niż kiedyś.

READ  Projektowanie syntetycznych receptorów do precyzyjnej kontroli komórek

W styczniu Meta poinformowała, że ​​korzystanie z Facebooka rośnie, a coraz więcej osób spędza więcej czasu na oglądaniu krótkich treści w swoich kanałach. Ale jednocześnie ona Elementy kreacji i zaangażowania zanikają, a mniej osób publikuje posty na Facebooku i Instagramie niż w przeszłości.

Odzwierciedla to szerszy trend w kierunku rozrywki społecznościowej. W miarę jak coraz więcej aplikacji staje się platformami do odkrywania, napędzanymi niekończącymi się strumieniami krótkich filmów, algorytmicznie dopasowanych do Twoich zainteresowań, faktyczne publikowanie i udostępnianie aktualizacji stało się kwestią drugorzędną.

W rzeczywistości Meta wielokrotnie obserwowała, że ​​obecnie więcej osób udostępnia treści w swoich bezpośrednich wiadomościach mniejszym grupom znajomych niż na swoich głównych kanałach.

Częściowo wynika to z dzielących treści i debat, które często wywołują posty w mediach społecznościowych, a wielu użytkowników staje się obecnie coraz bardziej niechętnych do publikowania własnych treści w obawie przed reakcją. Jednak przede wszystkim wydaje się, że popularność udostępniania osobistych aktualizacji po prostu spadła.

Może dzieje się tak dlatego, że konkurujesz z wieloma innymi rozrywkowymi publikacjami, ale może dlatego, że ludzie nie chcą dzielić się wszystkimi swoimi aktualizacjami ze wszystkimi, z którymi się kontaktują.

W tym sensie ta nowa aktualizacja może pomóc ludziom poczuć się bardziej komfortowo uczestnicząc, umożliwiając im publikowanie postów w określonych społecznościach w izolacji od innych.

To znaczy, dla każdego z nich musiałbyś przełączyć się na inny profil, co nie wydaje mi się stać się nawykowym zachowaniem większości użytkowników, a wręcz wydaje się bardziej prawdopodobne, że będzie zachęcać do negatywnych zachowań, takich jak trollowanie, poprzez odrębną tożsamość.

Być może jednak w oczach Mity każde uczestnictwo jest dobrym udziałem, a ona chętnie ułatwia to w każdy możliwy sposób.

Co ciekawe, Meta eksperymentowała również z tym samym w grupach, w których użytkownicy mogą teraz tworzyć osobne sekcje „O mnie” dla każdej społeczności, aby wyróżnić bardziej szczegółowe informacje.

Szczyt społeczności Facebooka 2022

Czy dzięki temu ludzie poczują się bardziej komfortowo podczas udostępniania i sprawią, że ponownie będą publikować bardziej osobiste aktualizacje?

READ  Nintendo Switch to taki, o którym większość ludzi zapomina

Jak wspomniałem, największą przeszkodą, jaką widzę, jest to, że ludzie będą musieli przejść na inny profil i sprawdzać osobne powiadomienia na każdym z nich. Następnie będą musieli upewnić się, że nie publikują postów z niewłaściwego profilu w innej społeczności. Ogólnie rzecz biorąc, nie mogę sobie wyobrazić, że dla większości ludzi korzyści przeważą nad dodatkowymi krokami.

Jest to jednak opcja i Meta musiała zauważyć pewne pozytywne oznaki podczas wstępnych testów.

Więc może to jednak coś. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

Uwaga: martwy Mówi, że w momencie premiery niektóre funkcje, w tym randki, rynek, tryb pro i płatności, nie będą dostępne dla dodatkowych profili osobistych. Będą również obowiązywać pewne ograniczenia dotyczące przesyłania wiadomości w przypadku utworzonych dodatkowych profili, przy czym przesyłanie wiadomości będzie możliwe wyłącznie w aplikacji Facebook i w Internecie.

Możliwość tworzenia wielu profili osobistych zostanie udostępniona na całym świecie od dzisiaj, a wszyscy użytkownicy będą mieli dostęp do tej opcji w ciągu najbliższych kilku miesięcy.