Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykańska burza śnieżna powoduje śmierć 55 osób, przerwy w dostawie prądu i komplikacje w podróży

Liczba ofiar śmiertelnych brutalnych burz zimowych w USA wzrosła do 55, a jedno miasto poniosło ciężar przerażających warunków i prawie połowę ofiar śmiertelnych.

Buffalo, położone w północnej części stanu Nowy Jork, na granicy z Kanadą, zostało najbardziej dotknięte przez masowe zaspy śnieżne i co najmniej 26 ofiar śmiertelnych.

Mówi się, że niektórzy ludzie zginęli w swoich samochodach, gdy w samochodach zabrakło paliwa, a pasażerowie nie byli w stanie dotrzeć w bezpieczne miejsce. Inne ciała znaleziono na ulicy, zakopane w śniegu. Nagromadzenie samochodów na oblodzonych drogach również doprowadziło do wielu zgonów.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul powiedziała, że ​​Buffalo jest teraz „jak strefa wojny”.

Mróz pozbawił ludzi prądu, a loty i transport zostały odwołane. W stanie Nowy Jork 300 osób zostało zmuszonych do schronienia się w restauracji typu fast food po tym, jak opady śniegu uniemożliwiły im wyjazd.

„Większa część wschodnich Stanów Zjednoczonych pozostanie w głębokim mrozie do poniedziałku, zanim rozpocznie się umiarkowany trend we wtorek” – poinformowała amerykańska Narodowa Służba Pogodowa.

Miasto jak strefa wojny

W Buffalo burza śnieżna sprawiła, że ​​miasto zostało unieruchomione, a służby ratunkowe nie były w stanie dotrzeć do najbardziej dotkniętych obszarów. Policja poinformowała, że ​​dwie osoby zmarły w mieście z powodu nagłej potrzeby medycznej w domu, a karetki pogotowia nie mogły dotrzeć do nich na czas. Na rogu ulicy znaleziono martwą osobę.

W niektórych miejscach lód miał 2,5 metra wysokości.

„To (jak) wjeżdżanie do strefy działań wojennych, a pojazdy po obu stronach dróg są okropne” – powiedziała gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul.

Pani Hochul powiedziała dziennikarzom w niedzielę wieczorem, że mieszkańcy nadal znajdują się w „bardzo poważnej sytuacji zagrażającej życiu” i ostrzegła wszystkich w okolicy, aby pozostali w domach.

Zjawisko podsycania bawolego chaosu

Buffalo zostało mocno dotknięte zjawiskiem znanym jako „śnieg z efektem jeziora”.

READ  Australia nazywa Cop26 „ogromną skamieliną” „przerażającym występem” | policjant 26

Miasto, które wraz z pobliskimi wodospadami Niagara i innymi miastami liczy ponad milion mieszkańców, położone jest nad brzegiem jeziora Erie i niedaleko jeziora Ontario – dwóch z Wielkich Jezior.

Gdy zimne powietrze przemieszcza się nad – dla porównania – ciepłym powietrzem znad jezior, pochłania wilgoć, która unosi się do atmosfery, a następnie zamarza i opada w postaci śniegu na pobliskie lądy.

Ten ruch wilgoci może prowadzić do dużych ilości śniegu na stosunkowo ograniczonych obszarach.

Międzynarodowe lotnisko w mieście pozostawało zamknięte od wtorku, a zakaz prowadzenia pojazdów obowiązywał w całym regionie.

„Mamy teraz o czym rozmawiać nie tylko dzisiaj, ale przez pokolenia (jak) zamieć z 22 roku” – powiedziała pani Hochul, dodając, że brutalność przewyższyła poprzednią zamieć w regionie z 1977 r. pod względem „silności i długowieczności”. , wściekłość wiatru. ”

Ze względu na zamarznięte podstacje elektryczne niektórzy mieszkańcy nie mieli przywrócić prądu do wtorku, kiedy jedna z podstacji została zakopana pod 5,5-metrową warstwą śniegu.

Są uwięzieni w restauracji

Ekstremalna pogoda spowodowała, że ​​temperatury wiatru we wszystkich 48 sąsiednich stanach USA spadły w weekend poniżej zera, odwołując tysiące lotów i ograniczając mieszkańców do domów pokrytych lodem i śniegiem.

Około 50 mil na zachód od Buffalo 200 osób utknęło w Wigilię w restauracji typu fast food Denny’s.

„Były rodziny, które spały przy stołach i spały, wiesz, na trzech krzesłach do jadalni, z głowami na stole” – powiedział John Thornton. Wiadomości CBS który znalazł się w restauracji na 48 godzin.

Ale zyski tam, gdzie było dużo jedzenia z personelem serwującym 400 posiłków.

Wstrząsające nagranie z wypadku samochodowego pojawiło się w Kanadzie, niedaleko Toronto

Na nagraniu z kamery samochodowej widać ciężarówkę jadącą w białych warunkach.

Kiedy kierowca widzi stos ciężarówek i innych samochodów, nie ma czasu się zatrzymać.

READ  Przerażeni marynarze Momentary znajdują „statek widmo” bez duszy na pokładzie

Ciężarówka wjeżdża w samochód, który zderza się z inną ciężarówką.

W wypadku brało udział nawet sześćdziesiąt pojazdów. Co ciekawe, nikt nie zginął.

Władze podały, że zgony odnotowano po tym, jak ludzie doznali zawału serca podczas odgarniania śniegu, jedna osoba zmarła z powodu zatrucia tlenkiem węgla po zablokowaniu komina przez śnieg, a kilka osób zostało znalezionych w ich samochodach.

Ostrzeżono kierowców, aby wyszli na drogi – nawet gdy naród osiągnął zwykle najbardziej ruchliwą porę roku na podróżowanie.

Ekstremalne warunki pogodowe poważnie obciążyły sieci energetyczne, a wielu dostawców energii nakłania miliony ludzi do ograniczenia zużycia w celu ograniczenia przerw w dostawie prądu w miejscach takich jak Karolina Północna i Tennessee.

Według trackera poweroutage.us, w sobotę prawie 1,7 miliona klientów było pozbawionych prądu z powodu mrozu.

Liczba ta znacznie spadła do niedzieli wieczorem, chociaż ponad 50 000 klientów we wschodnich stanach nadal nie miało prądu.

Surowe warunki zimowe dotykają również Kanadę. Wywrócenie się autobusu w Kolumbii Brytyjskiej w weekend, prawdopodobnie spowodowane przez oblodzone drogi, spowodowało śmierć czterech osób i wysłanie 53 do szpitala, w tym dwóch wciąż w stanie krytycznym, wczesnym niedzielnym rankiem.

Setki tysięcy ludzi zostało pozbawionych prądu w Ontario i Quebecu, wiele lotów zostało odwołanych w głównych miastach, a pociągi podmiejskie między Toronto a Ottawą zostały wstrzymane.