Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykański pilot podpalił się przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie

Amerykański pilot podpalił się przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie

Aktywny członek Sił Powietrznych USA podpalił się przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie w proteście przeciwko wciąż trwającej wojnie w Gazie.

Jak wynika z komunikatu Straży Pożarnej DC, służby ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia w odpowiedzi na „wezwanie o osobę płonącą przed ambasadą Izraela”.

Przybyli na miejsce odkryli, że funkcjonariusze Secret Service – amerykańskiego organu ścigania, którego zadaniem jest ochrona amerykańskich przywódców politycznych, odwiedzanie głów państw i innych osób – już ugasili pożar.

Jak poinformowała straż pożarna, mężczyzna trafił do szpitala z „poważnymi obrażeniami zagrażającymi życiu”.

Rzecznik Sił Powietrznych potwierdził AFP, że jest aktywnym członkiem Sił Powietrznych, ale nie podał dalszych szczegółów.

Rzecznik ambasady Izraela powiedział, że w zdarzeniu nikt z personelu nie odniósł obrażeń, a mężczyzna jest im „nieznany”.

Amerykańskie media podały, że mężczyzna najwyraźniej transmitował na żywo na Twitchu, ubrany w wojskowy mundur i deklarując, że „nie będzie współwinny ludobójstwa”, zanim obleje się płynem.

Następnie podpalił się, krzycząc: „Wolna Palestyna!” Dopóki nie upadł na ziemię.

AFP nie było w stanie natychmiast zweryfikować materiału filmowego, a „New York Times” podał, że został on usunięty z Twitcha.

Ten szokujący akt ma miejsce w czasie, gdy w całych Stanach Zjednoczonych nasilają się protesty przeciwko działaniom Izraela w Gazie, gdzie prowadzi on wojnę odwetową za atak bojowników Hamasu z 7 października.

Według tamtejszego ministerstwa zdrowia kierowanego przez Hamas liczba ofiar śmiertelnych w Gazie zbliża się do 30 000, rośnie międzynarodowa presja na Stany Zjednoczone, aby powstrzymały swojego sojusznika Izrael i wezwały do ​​zawieszenia broni.

READ  Informacje o wojnie Ukraina-Rosja: Chiny rozpoczynają ewakuację swoich obywateli z Ukrainy kilka dni po rozpoczęciu ofensywy przez Rosję