Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykański sąd uchyla wyrok za zabójstwo policjanta, który zastrzelił Justina Dammonda | Justin Dammond

Amerykański sąd uchylił wyrok za morderstwo trzeciego stopnia wobec tego pierwszego Minneapolis Funkcjonariusz policji Mohamed Nour za niesłuszne zabicie Australijczyka Justina Dammonda.

Noor została skazana za morderstwo trzeciego stopnia i zabójstwo drugiego stopnia w 2017 r., kiedy Justin Roszyk Dammond, obywatel amerykańsko-australijski, który zadzwonił pod numer 911, aby zgłosić napaść na tle seksualnym za jej domem.

Został skazany na 12 i pół roku więzienia za morderstwo z premedytacją, ale nie został skazany na zabójstwo.

ten Minnesota Orzeczenie Sądu Najwyższego oznacza, że ​​jego wyrok za morderstwo został unieważniony, a sprawa wróci do sądu rejonowego, gdzie zostanie skazany za zabójstwo. Odsiedział już ponad 28 miesięcy wyroku za morderstwo.

Jeśli zostanie skazany na cztery lata więzienia za zabójstwo, może kwalifikować się do nadzorowanego zwolnienia pod koniec tego roku.

Sąd wyjaśnił również w swoim orzeczeniu, co może stanowić morderstwo trzeciego stopnia, czyli morderstwo zdeprawowane, twierdząc, że prawo nie ma zastosowania, jeśli działania oskarżonego skierowane są na konkretną osobę.

Catlinrose Fisher, prawniczka, która pracowała nad apelacją Noor, powiedziała, że ​​jest wdzięczna, że ​​Sąd Najwyższy wyjaśnił prawo i ma nadzieję, że doprowadzi to do większej sprawiedliwości i spójności aktów oskarżenia.

„Mówiliśmy od początku, że to tragedia, ale to nie było morderstwo, a teraz Sąd Najwyższy zgadza się i przyznaje, że” – powiedziała.

Zespół obrony Noura wydał również wspólne oświadczenie, w którym stwierdził, że „uczciwość została dostarczona”, a Noor nie mógł się doczekać przytulenia syna tak szybko, jak to możliwe.

Adwokat hrabstwa Hennepin Mike Freeman, którego biuro wniosło sprawę, powiedział, że nie zgadza się z analizą Sądu Najwyższego, ale musi zaakceptować decyzję.

Freeman powiedział, że skazanie za zabójstwo drugiego stopnia było sprawiedliwe.

Listy pozostawione narzeczonemu Dammonda nie zostały natychmiast zwrócone, a wiadomość e-mail wysłana do jej rodziny w Australii została zwrócona z automatyczną odpowiedzią.

Wyrok może dać byłemu oficerowi Minneapolis, Derekowi Chauvinowi powody, by odwołać się od wyroku skazującego za morderstwo trzeciego stopnia za śmierć George’a Floyda w maju 2020 roku.

Ale to nie miałoby większego wpływu na Chauvina, ponieważ został również skazany za poważniejsze morderstwo drugiego stopnia i odsiaduje wyrok 22 i pół roku.

Eksperci twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby Chauvinowi udało się odwołać od wyroku skazującego za morderstwo drugiego stopnia.

Orzeczenie w sprawie Noura było również bacznie obserwowane pod kątem potencjalnego wpływu na trzech byłych funkcjonariuszy Minneapolis oczekujących na proces w sprawie śmierci Floyda.

Prokuratorzy chcieli dodać przeciwko nim zarzuty pomocy i podżegania do morderstwa trzeciego stopnia, ale teraz jest to mało prawdopodobne.

Trzej mężczyźni mają stanąć przed sądem w marcu pod zarzutem pomocy i podżegania do morderstwa drugiego stopnia i zabójstwa.

Biuro Prokuratora Generalnego, które zajmuje się sprawą, poinformowało, że analizuje decyzję.

Noor zeznał na rozprawie w 2019 roku, że głośny huk w jego radiowozu sprawił, że obawiał się o życie swoje i swojego partnera, więc sięgnął do swojego partnera z siedzenia pasażera i wystrzelił przez okno kierowcy.

Fisher powiedział w środę, że Noor „naprawdę wierzył, że tej nocy ratował życie swojemu partnerowi, a zamiast tego tragicznie spowodował utratę niewinnego życia… Myślę, że samo podkreślenie, że taki błąd jak ten nie jest morderstwem, znaczyłoby prawdopodobnie więcej niż słowa” ”.

READ  Ant Middleton z SAS ujawnia alternatywną karierę, której zawsze pragnął