Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia, USA i Wielka Brytania ogłaszają historyczny nowy pakt obronny

Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania przedstawią historyczne nowe porozumienie w sprawie bezpieczeństwa, aby dzielić się zaawansowanymi technologiami, w tym technologią atomowych okrętów podwodnych, w ważnym międzynarodowym ogłoszeniu w czwartek rano.

Źródła podkreślają, że w ramach umowy, która będzie znana jako AUUKUS, Stany Zjednoczone pomogą Australii rozwinąć zdolność atomowego okrętu podwodnego, co może doprowadzić do rezygnacji Australii z 90-miliardowej umowy dotyczącej okrętów podwodnych z Francją.

(Od lewej) Scott Morrison, Joe Biden i Boris Johnson przedstawią nowy pakt obronny w czwartek rano.

Grupa robocza umożliwi tym trzem krajom wymianę informacji w takich dziedzinach, jak zdolność do uderzeń dalekiego zasięgu, sztuczna inteligencja i systemy podwodne w zamaskowanej próbie przeciwstawienia się Chinom. Polityka wzmiankowany, powołując się na urzędnika Białego Domu i pracownika Kongresu.

Zostanie to ogłoszone o 7 rano ET, kiedy Biały Dom powiedział, że prezydent USA Joe Biden wygłosi „krótkie uwagi na temat inicjatywy bezpieczeństwa narodowego”.

W Australii ministrowie rządu federalnego zostali wezwani na ściśle tajne spotkanie w Canberze w środę przed ogłoszeniem. Źródła zaznajomione z wydarzeniami powiedziały, że niektórzy członkowie gabinetu otrzymali zwolnienie na granicy, aby szybko podróżować do Canberry, aby wziąć udział w pospiesznie zaaranżowanym spotkaniu.

Sekretarz obrony Peter Dutton i sekretarz stanu Marise Payne, którzy przebywają w Waszyngtonie na serii spotkań w ciągu najbliższych dwóch dni, mieli dołączyć do środowego spotkania za pośrednictwem bezpiecznej komunikacji.

Sekretarz Obrony Peter Dutton w Waszyngtonie na serię spotkań.

Sekretarz Obrony Peter Dutton w Waszyngtonie na serię spotkań.przypisane mu:GT

Lider opozycji Anthony Albanese i trzech innych wysokich rangą członków jego zastępcy również otrzymali rzadką okazję, aby poinformować ich o tej bardzo delikatnej sprawie.

Kilku deputowanych koalicji powiedziało temu adresowi, że niedługo mają zwołać rzadką telekonferencję o 9:30 w czwartek, ale żaden z nich nie wiedział ze względu na odprawę.