Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykański sędzia skłania się ku ujawnieniu części oświadczenia dotyczącego przeszukania nieruchomości Donalda Trumpa w Mar-a-Lago

Amerykański sędzia federalny skłania się ku upublicznieniu części oświadczenia popierającego nakaz poszukiwania nieruchomości byłego prezydenta Donalda Trumpa na Florydzie i nakazującego Departamentowi Sprawiedliwości przedstawienie proponowanych poprawek.

Sędzia Bruce Reinhart dał prokuratorom tydzień na złożenie kopii oświadczenia pod przysięgą z proponowanymi zmianami informacji, które chcą zachować w tajemnicy po tym, jak FBI przejęło w tym tygodniu tajne, ściśle tajne informacje podczas przeszukiwania nieruchomości pana Trumpa w Mar-a-Lago. .

Sędzia Reinhart powiedział podczas czwartkowego przesłuchania, że ​​wierzy, że „istnieją części oświadczenia, które można otworzyć”, odnosząc się do oświadczenia przysięgi, które dostarczyło dowodów na to, dlaczego istnieje prawdopodobny powód do przeszukania majątku.

Departament Sprawiedliwości powiedział, że śledztwo w sprawie tego, czy Trump nielegalnie przechowywał tajne dokumenty w swoim domu na Florydzie i mógł naruszyć ustawę o szpiegostwie, jest nadal „na wczesnym etapie”.

Adwokat Departamentu Sprawiedliwości Jay Pratt twierdził, że oświadczenie powinno pozostać ukryte przed opinią publiczną.

Jego ujawnienie zapewni „mapę drogową” dochodzenia i ujawni dalsze kroki, które powinni podjąć agenci federalni i prokuratorzy.

Pan Pratt powiedział, że w interesie publicznym śledztwa, w tym przesłuchań świadków, leży prowadzenie bez przeszkód.

Gdy rozprawa się rozpoczęła, mały konwój pojazdów przewożących flagi Trumpa przejechał przed Sądem Federalnym w West Palm Beach.

Prawnicy kilku organizacji informacyjnych twierdzili, że wydanie oświadczenia pomoże opinii publicznej ustalić, czy Departament Sprawiedliwości ma uzasadnione podstawy do przeszukania.

READ  Więcej ludzkich szczątków znaleziono w jeziorze Mead, gdy poziom wody w zbiorniku spada