Amy Fisher jedzie do Europy na finały Pucharu Świata z Team Canoe Racing NZ

Emocjonalna Amy Fisher jedzie do Europy jako członek zespołu wyścigowego Canoe Racing New Zealand World Cup.

Fisher zajął drugie miejsce za pięciokrotną mistrzynią olimpijską Lisą Carrington nad jeziorem Karapiro w sobotę rano, zapewniając Carringtonowi jedyne pole position w Nowej Zelandii jako reprezentantka kraju w kategorii K1 500 kobiet na tegorocznych mistrzostwach świata.

Ale Fisher, która wycofała się z programu CRNZ przed zaplanowanymi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio 2020 z powodu obaw o dobro sportowców, powiedziała po sobotniej porażce, że została wybrana jako część zespołu Nowej Zelandii do rywalizacji w regatach na Pucharze Świata w nadchodzące miesiące.

„Oczywiście jadę do Europy w czwartek – co teraz wydaje mi się bardzo ważne” – powiedział Fisher.

* Lisa Carrington pokonała Amy Fisher i zdobyła wyłączną pozycję Nowej Zelandii na mistrzostwach świata w regatach.
* Lisa Carrington, Amy Fisher po raz kolejny walczą o pozycję mistrzyni świata

„Trudno będzie wstać” – powiedziała, ocierając łzy.

– Czuję, że potrzebuję przerwy.

Amy Fisher pocieszająca po porażce w finale biegu na K1 500 nad jeziorem Karapiro w sobotę.

Kelly Hodel / Rzeczy

28-latek z Hawke’s Bay podjął niezwykły krok i wycofał się z rywalizacji o wybór na Igrzyska Olimpijskie w Tokio po siedmiomiesięcznym sporze z organem narodowym w związku z obawami o dobro sportowców.

Fischer prowadziła własny program, zdobywając tytuł mistrza świata K1 na 500 m w Danii w 2021 roku.

Zrozumiałe, że obecnie pośredniczy w CRNZ, więc jej wybór kursu Pucharu Świata był dla większości niespodzianką.

„Ostatni raz jechałem z zespołem Canoe Racing New Zealand w 2019 roku — wygląda na to, że w czwartek wrócę do tej przestrzeni i pojadę z nimi na finały Pucharu Świata — i trudno… wrócić w tę przestrzeń i być jej częścią” – powiedział Fisher w sobotę.

„Tak, jak ja to widzę, ona zajęła stanowisko” – powiedział Fisher Stuffowi w zeszłym roku.

READ  Hiszpania pokonała Kazachstan 3-0, Stany Zjednoczone pokonały Polskę 2-1

„Odszedłem od możliwości wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zarządzałem tą kampanią w sposób, który doprowadził mnie na szczyt, a teraz chcę móc zrobić kolejny krok.

„Myślę, że wyjście z systemu polegało na próbie pokazania:„ Hej, jest inny sposób ”i podkreśleniu tego.

„Jestem gotowy do pracy z Canoe Racing NZ. Niektórzy ludzie mogą postrzegać to jako przeszkodę, ale jest tylko małe okno, w którym możesz zostać sportowcem i gonić swoje marzenia. Mam wielkie cele w sporcie i kiedy to jest czas odejść, chcę wiedzieć, że zrobiłem wszystko, do czego dążyłem, aby to osiągnąć”.

Lisa Carrington i Amy Fisher przytulają się po ostatnim biegu K1 500 nad jeziorem Karapiro w sobotę.

Podczas gdy Carrington będzie jedynym Nowozelandczykiem startującym w biegu K1 500 na Mistrzostwach Świata w Niemczech jeszcze w tym roku, Fisher będzie mógł ścigać się w swojej klasie w finałach Pucharu Świata – z których pierwszy odbędzie się w Szeged na Węgrzech od 11 maja do 14.

Jest prawdopodobne, że Fischer i Carrington wystawią załogę na finały Pucharu Świata — inne regaty odbędą się w Polsce pod koniec przyszłego miesiąca oraz w Paryżu (gospodarzu przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich) od 30 sierpnia do 1 września.

Carrington zdobył złoto w wyścigu K2500 na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku z Kaitlin Regal, która od tego czasu przeszła na emeryturę. Kobieca załoga NZ K4 500 w składzie Carrington, Regal, Tenel Hutton i Alicia Hoskin (która w sobotnim finale zajęła trzecie miejsce) zajęła czwarte miejsce w finale w Tokio.