Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Anchorage Capital szukało funduszy w ostatniej chwili od Colesa

Anchorage Capital szukało funduszy w ostatniej chwili od Colesa

Scott’s był największym w Australii zintegrowanym dostawcą logistyki łańcucha chłodniczego, ale upadł pod koniec lutego, kiedy nawiązał współpracę z Anchorage i McGrathNicol. Gordon Brothers i ScotPac Business Finance, zabezpieczeni wierzyciele firmy, wkrótce po wniesieniu przez syndyków KordaMentha. Prawie 1500 pracowników jest teraz bez pracy po nieudanej sprzedaży. Jednak KordaMentha szuka kupców na swoją flotę ciężarówek.

Pożyczkodawcy departamentu zostali powiadomieni dopiero około czterech dni przed wezwaniem. W tym czasie Gordon Brothers wyznaczyli odbiorców, podczas gdy Scotback pracował nad utrzymaniem ciężarówek w ruchu.

Źródła podają, że Scott tracił około 5 milionów dolarów tygodniowo, a po wycofaniu się Anchorage pożyczkodawcy zainwestowali miliony w biznes w ciągu ostatnich 10 dni, aby utrzymać ciężarówki w ruchu.

Delikatny łańcuch dostaw

Całkowite zaangażowanie wierzycieli szacuje się na około 100 mln USD, z czego większość (pojedyncze 70 mln USD) pochodzi od Gordon Brothers.

Coles również nie jest już zależny od Scotta w zakresie dostaw i współpracuje z dostawcami żywności, którzy realizują własne bezpośrednie dostawy z grupą transportową, aby pomóc zabezpieczyć nową ścieżkę dla głównych supermarketów.

Scott’s obsługiwał firmy Coles i Aldi, a także wielu dostawców żywności dla Woolworths z 24 chłodni we wszystkich stanach kontynentalnych oraz flotą transportową składającą się z około 500 ciężarówek i 450 kontenerów kolejowych.

Anchorage – które pod koniec miesiąca przejmie dom towarowy Davida Jonesa – nabyło Scott’s od AP Eagles notowanego na ASX w 2020 roku za około 75 milionów dolarów, mając na uwadze zmianę aktywów. the Ocena finansowa Wcześniej informowałem, że ryzyko kapitałowe i pożyczkowe w Anchorage wynosiło w listopadzie 136 milionów dolarów.

„Ciężko pracujemy, aby ograniczyć zakłócenia dla naszych klientów, rolników i dostawców, jednocześnie zwiększając dostawy” – powiedział rzecznik firmy Coles.

Prezes Woolworths, Brad Banducci, powiedział, że awaria Scotta to kolejne zakłócenie stosunkowo delikatnego łańcucha dostaw po zeszłorocznych powodziach w różnych częściach kraju.

READ  Ponure wezwanie do obniżek stóp procentowych w Australii

„Dlatego bardzo szybko objawia się to we wszystkich naszych sklepach. Musimy się pochylić, aby im (dostawcom) pomóc. Wiele osób, które korzystają ze Scott’s, sprzedaje swoje produkty w naszych sklepach, a nasi klienci oczekują, że je zobaczą, więc mamy dużo pracy i zespół nad tym pracuje, wszyscy nad tym pracują” – powiedział. Ocena finansowa Na marginesie AFR Business Summit.

Zgromadzenie wierzycieli

Panducci dodał, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy wystąpią niedobory produktów, ponieważ „przejawi się to na różne sposoby w całym kraju”.

Chobani Australia, która dostarcza produkty mleczne do głównych supermarketów, wykorzystywała produkty Scotta do dostaw, ale stwierdziła, że ​​nie spodziewa się niedoborów zapasów z powodu grupy transportowej.

„Utrzymanie dostaw naszych produktów do supermarketów pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci będą mieli dostęp do swoich ulubionych produktów Chobani” – powiedziała rzeczniczka Chobani Australia.

„W tym momencie nie przewidujemy żadnych niedoborów zapasów z powodu zmiany partnerów transportowych. Jednak sytuacja pozostaje niestabilna. Będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi partnerami handlowymi i wysyłkowymi, aby zminimalizować wpływ na klientów.”

Najnowsze obliczenia Anchorage wykazały, że firma odnotowała stratę w wysokości 7,3 mln USD w ciągu 16 miesięcy do czerwca 2021 r., z 542,8 mln USD przychodów. Opierało się również na „pożyczaniu od akcjonariuszy w celu zaspokojenia krótkoterminowych potrzeb w zakresie kapitału obrotowego” – czytamy w rachunkach.

Pandemia COVID-19, źle przeprowadzona aktualizacja systemu IT i powodzie wzdłuż wschodniego wybrzeża sprawiły, że sytuacja Scotta była trudna. Pierwsze zgromadzenie wierzycieli odbędzie się w czwartek.