Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Andrew Cuomo odrzucił to jako „wstydliwe”, gdy narasta skandal dotyczący molestowania seksualnego

Jedna z kobiet, która twierdziła, że ​​była molestowana seksualnie przez gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo, odmówiła zaprzeczenia, nazywając to „propagandą” i zażądała usunięcia go z urzędu.

Stanowy prokurator generalny, Letitia James, opublikowała wczoraj obszerny raport opisujący zachowanie pana Cuomo. śledczy Doszedł do wniosku, że silny Demokrata był winny nękania wielu kobiet Narusza prawo stanowe i federalne.

Zidentyfikowali jedenaście rzekomych ofiar, w tym Charlotte Bennett, byłą doradczyni gubernatora.

Według raportu, pan Cuomo wygłosił serię niestosownych komentarzy do pani Bennett podczas pracy z nim w zeszłym roku.

Wśród innych rzekomych incydentów pan Cuomo powiedział pani Bennett, że byłby skłonny umówić się z kimś w wieku 22 lat, wiedząc, że miała wówczas około 20 lat. Zapytał ją, czy kiedykolwiek była ze starszymi mężczyznami i czy była monogamiczna. Powiedział jej również, że był „sam” z powodu pandemii Covid i „chciał być dotykany”.

Śledczy znaleźli dowody na poparcie relacji pani Bennett z tych rozmów, w tym współczesne wiadomości tekstowe, które wymieniała z innymi. Ponadto komentarze pana Cuomo sprawiły, że była „bardzo nieswojo”, że powiedziała jej szefowi personelu.

Biuro gubernatora zareagowało przeniesieniem jej do innej pracy, w której nie musiałaby się z nim kontaktować, ale nie podjęła dalszych oficjalnych działań.

Jednak jego najwyżsi urzędnicy wprowadzili „praktykę, zgodnie z którą pracownice nie powinny być zostawiane same z władcą”.

Związane z: Biden wzywa Andrew Cuomo do rezygnacji

W odpowiedzi na wczorajszy raport pan Cuomo wydał ogólne zaprzeczenie, że kogokolwiek nękał.

„Nie dotykałem nikogo niewłaściwie ani nie rozwijałem seksualnie” – podkreślił.

“Mam 63 lata. Całe życie spędziłem w opinii publicznej. Taki właśnie jestem teraz. To nie jest to, czym byłem.”

Pan Cuomo obwiniał niektóre z jego rzekomych zachowań na „perspektywy kulturowe lub pokoleniowe”, których „nie w pełni doceniał”.

READ  Szef Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że nie można wykluczyć teorii wycieku z laboratorium Wuhan Covid

– Biorę odpowiedzialność – powiedział.

Ale on również wprost odrzucił szereg konkretnych zarzutów przeciwko niemu, w tym pani Bennett. Powiedział, że jej skarga brzmiała „co mnie najbardziej niepokoi”.

“Podała mi się jako osoba, która przeżyła napaść na tle seksualnym. Powiedziała, że ​​przyszła do pracy dla mojego działu z powodu wszystkich postępów, jakie poczyniliśmy w zwalczaniu napaści na tle seksualnym. Mówiła o osobistej traumie, którą przeżyła” – powiedział pan Cuomo. .

„Widziałem, jak to na nią wpłynęło. Widziałem jej ból. Teraz ludzie pytają mnie, dlaczego rozmawiałem z tą młodą kobietą, skoro wiedziałem, że ma do czynienia z takimi problemami? Dlaczego w ogóle się nią zajmowałem?”

“To oczywiste i uczciwe pytanie, o którym dużo myślałem. Prawda jest taka, że ​​jej historia głęboko we mnie przemówiła”.

Twierdził, że „wierzy, że mogę jej pomóc w trudnych czasach”.

“Zadawałem jej pytania i zwykle nie pytam ludzi. Zapytałem ją, jak się czuje i jak się czuje. Zadawałem pytania, aby spróbować dowiedzieć się, czy ma pozytywne, wspierające relacje randkowe “- powiedział Cuomo.

“Starałem się upewnić, że przechodzi przez to najlepiej, jak potrafi. Myślałem, że nauczyłem się wystarczająco dużo i mam wystarczająco dużo osobistego doświadczenia, aby jej pomóc, ale się myliłem.

„Słyszałem Charlotte i jej prawnika i rozumiem, co mówią, ale przeczytali moje komentarze i wyciągnęli wnioski, których nigdy nie zamierzałem. Przypisują motywy, których nigdy nie miałem. Mówiąc prościej, słyszeli rzeczy, których nie powiedziałem”.

„Charlotte, chcę, żebyś wiedziała, że ​​naprawdę bardzo mi przykro. Wniosłem swoje osobiste doświadczenie do pracy i nie powinienem. Po prostu próbowałem pomóc”.

Taka jest jego pozycja. Nie trzeba dodawać, że pani Bennett ma zupełnie inną interpretację zachowania władcy.

Związane z: Jak Cuomo zepsuł reakcję wirusa Nowego Jorku

READ  Pod koniec naciśnij na wydanie Dubai Princess Latifa po nakręceniu członka rodziny królewskiej „niewoli” na Islandii

Kilka godzin po tym, jak pan Cuomo wydał odmowę, okazało się, że… Wieczorne wiadomości CBS. Gospodarz Nora O’Donnell zapytał, czy czuje, że „podpala ją gazem”.

— Jasne — powiedziała pani Bennett.

„Próbuje usprawiedliwić się, czyniąc mnie kimś, kto nie potrafi odróżnić molestowania seksualnego od poradnictwa.

Molestował mnie seksualnie. Nie jestem zdezorientowany. To nie jest mylące. Właściwie żyję i smutno jest widzieć, że tak nie jest.

Mamy raport, mamy fakty. Gubernator naruszył prawo federalne i stanowe, kiedy molestował mnie oraz moich obecnych i byłych pracowników. A jeśli nie chce ustąpić, mamy obowiązek działać i usunąć go”.

Wydaje się, że pan Cuomo nie ma zamiaru rezygnować, pomimo nacisków ze strony obu stron polityki. Wybitne postacie w jego partii, w tym prezydent Joe BidenPrzewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, zarówno obecni senatorowie z Nowego Jorku, jak i burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, poprosili go o ustąpienie.

Jeśli odmówi dobrowolnego odejścia, kontrolowane przez Demokratów zgromadzenie państwowe ma prawo wnieść oskarżenie i usunąć go z urzędu.

Dokładnie tego chce pani Bennett.

“Przyjęcie odpowiedzialności oznacza ustąpienie. Nie tylko nie ustąpi ze swojej pozycji, ale otwarcie zaprzecza tym, co zrobił.”

„Gdyby troszczył się o Nowy Jork, ustąpiłby, ponieważ w tym momencie to wstyd dla nas wszystkich. To wstyd”.

„Jeśli gubernator nie chce ponosić odpowiedzialności za fakty, naszym obowiązkiem jest wezwanie Zgromadzenia do wszczęcia procedury impeachmentu”.

Związane z: Drugi skandal, który nękał Andrew Cuomo

O’Donnell zapytał, czy pani Bennett wysłuchała oświadczenia gubernatora.

Powiedziała: „Słuchałam”.

Myślę, że nadal wierzy, że obwinianie ofiary jest skutecznym sposobem na zaprzeczenie faktom. Ale myślę, że jest to dla niego bardziej zawstydzające, niż jest w rzeczywistości”.

Odrzuciła twierdzenie pana Cuomo, że jego motywem było „pomóc” jej przezwyciężyć traumę.

READ  „Nie ma gdzie się ukryć”: naciski na Australię, aby zaprzestała wspierania nowych projektów paliw kopalnych po raporcie IPCC | Zmiana klimatu

“Nie. Jego zamiarem było spanie ze mną. Próbował spać ze mną” – powiedziała pani Bennet.

„To naprawdę interesujące, ponieważ jego najlepsi porucznicy zrobili współczesne notatki, które potwierdzają moje twierdzenia.

„Jego dzisiejsze oświadczenie było przede wszystkim propagandą, co jest nieistotne”.

Pan Cuomo otrzymał wczoraj dodatkowe ciepło od pana de Blasio. Burmistrz Nowego Jorku powiedział, że jego kolega „przekroczył punkt, z którego nie ma powrotu” i „musi odejść”.

“To jest molestowanie seksualne w podręcznikach i niestety, co gorsza, w niektórych przypadkach nawet napaść seksualna. Obrzydliwe, niepokojące i niedopuszczalne i musi natychmiast opuścić swoją pozycję.”

Jego stwierdzenie było zabawne… powinien zrezygnować. A jeśli nie zrezygnuje, należy go jak najszybciej usunąć.

“Ten facet przekroczył punkt, z którego nie ma powrotu. Nie może osądzać. Po prostu musi odejść. “