Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Andrew „Twiggy” Forrest w niezwykłej tyradzie atakuje dyrektor naczelną Woodside, Meg O’Neill

Andrew „Twiggy” Forrest w niezwykłej tyradzie atakuje dyrektor naczelną Woodside, Meg O’Neill

„Roger, wstań i porozmawiaj z żołnierzami, przyjacielu. Dowiedz się, czy naprawdę są szczęśliwi, że sprzedajesz energię, która zatruwa dzieci” – powiedział Forrest.

Komentarze Forresta pojawiają się w chwili, gdy Fortescue rozpoczyna ogólnokrajową kampanię medialną atakującą sektor paliw kopalnych.

Wywiad został nagrany, zanim w czwartek Woodside i Santos potwierdzili, że prowadzą rozmowy w sprawie fuzji w celu utworzenia australijskiego giganta paliw kopalnych.

Forrest przyznał, że jego „bezpośredni” komentarz był „kolorowy”, ale poparł ten język w obliczu szybko rosnącej globalnej temperatury i populacji. W obliczu śmiercionośnej wilgoci.

„[Fossil fuel companies] Wiem to. „Są tutaj, udając, że to się nie dzieje, dlatego wygłosiłem tę podburzającą uwagę” – powiedział.

pobierać

„Teraz, kiedy już wiesz, jesteś odpowiedzialny”.

Forrest zaatakował także technologię wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, która jest reklamowana jako kluczowe rozwiązanie pomagające w dekarbonizacji dużych projektów gazowych w Australii. Ale jak dotąd nie zadziałało to tak, jak powszechnie obiecywano.

Powiedział, że firmy naftowe i gazowe wydają więcej pieniędzy na „chwytanie polityków” niż wydawanie emisji dwutlenku węgla.

„Wychwytywanie dwutlenku węgla to po prostu stare kłamstwo czekające na pojawienie się kolejnego idioty. Przez 50 lat była to żałosna porażka.

„Jako statystyk, przyjacielu, muszę powiedzieć, że jeśli poniesiesz porażkę w 19 na 20 przypadkach, nie można tego nazwać rozwiązaniem.

„Nie podaje się umierającemu pacjentowi leku, który prawdopodobnie okaże się nieskuteczny, lecz lek, który prawdopodobnie okaże się skuteczny”.

Forrest odniósł się do poziomu podatku zapłaconego przez Woodside, Nawiązując do najnowszego raportu ATO dotyczącego podatku od osób prawnych To umieściło Fortescue na trzecim miejscu na liście największych podatników w kraju, a Woodside Energy Group na 58.

„Dlaczego nie ma ich w pobliżu pierwszej 10-tki? Podatnicy wkładają pieniądze z powrotem do kieszeni obywateli, dlaczego pozostawia się to firmom takim jak Fortescue, trzeci co do wielkości podatnik w Australii? Powiedział”.

READ  Chris Hipkins zastąpi Jacindę Ardern na stanowisku kolejnego premiera Nowej Zelandii

Woodside kwestionuje przeprowadzoną przez Forresta analizę raportu ATO, zauważając, że całkowity podatek firmy został podzielony pomiędzy trzy podmioty, które zapłaciły łącznie 558 mln dolarów w latach 2021–2022, co czyni ją 21. największym podatnikiem w kraju.

W zeszłym miesiącu w raporcie przejrzystości podatkowej Woodside podał, że w pierwszej połowie 2023 r. zapłacił rządom federalnym i stanowym 3,7 miliarda dolarów podatków i opłat licencyjnych.

Premier Roger Cook powiedział, że chce „położyć kres wyzwiskom” na temat gazu i powtórzył, że kraje spalające węgiel w celach energetycznych będą potrzebowały gazu do dekarbonizacji.

Cook powiedział, że Forrest był prezesem firmy, która w swojej działalności spala miliony litrów paliw kopalnych, ale dodał, że lubi z nim siadać i omawiać transformację energetyczną, gdy ich napięte harmonogramy są zgodne.

„Nie ma nic, co kochałbym bardziej niż spotkanie z Andrew, rozmowę twarzą w twarz o tych kwestiach, rozmowę o naszej absolutnej pasji, o przejściu na energię odnawialną” – powiedział.