Anna Blinkova, mecz z Eleną Rybakiną, dogrywka, wideo, najdłuższy w historii, reakcja, statystyki, wywiad

Tenisowy świat był zszokowany najdłuższym w historii dogrywką Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, którego kulminacją było ogromne zamieszanie podczas Australian Open.

Elena Rybakina, ubiegłoroczna finalistka i trzecia rozstawiona, została wyeliminowana z turnieju przez 25-letnią Rosjankę Annę Blinkową, ale dopiero po dogrywce wynoszącej 42 punkty.

Mecz zakończył się zwycięstwem Blinkowej 22-20, po tym jak obroniła sześć punktów meczowych i zdobyła dziesiąty punkt.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Genialny Purcell wywołuje u Rudda ogromny strach 00:53

„Nie mogę uwierzyć w to, czego właśnie byliśmy świadkami” – powiedział Josh Eagle Nine.

„Rzadko widuje się coś takiego w naszym sporcie”.

Była brytyjska tenisistka Laura Robson dodała: „Myślę, że to najbardziej mentalny mecz, jaki kiedykolwiek widziałem”.

Poziom i długość tie-breaka były takie, że sędzia główny śmiał się, obserwując, co się dzieje.

„Ten dzień zapamiętam do końca życia” – powiedziała Blinkova po meczu na boisku.

„Ten kort, ten tłum. Nigdy tego nie zapomnę. To jak dotąd najlepszy dzień w moim życiu”.

Blinkova po raz pierwszy zakwalifikowała się do trzeciej rundy Australian Open, po tym jak 25-latka dotarła do trzeciej rundy zarówno na French Open, jak i Wimbledonie.

Teraz zmierzy się z rozstawioną z 26. pozycji Jasmine Paolini o miejsce w swojej pierwszej czwartej rundzie Wielkiego Szlema.

READ  Pływanie rozgrzewa noc 4 na żywo, Australijczycy w grze, czas rozpoczęcia, wyniki, aktualności, Kyle Chalmers, 100 m stylem dowolnym