Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Anthony Albanese: niesamowity rachunek podróżniczy premiera podróżującego po świecie

Anthony Albanese: niesamowity rachunek podróżniczy premiera podróżującego po świecie

Światowy raveler Anthony Albanese zebrał 5 milionów dolarów na podróże dla VIP-ów od swojego wyboru w zeszłym roku, wydając średnio 88 000 dolarów tygodniowo na loty.

Po długim opóźnieniu w opublikowaniu zapisów lotów finansowanych przez podatników, Ministerstwo Obrony po cichu opublikowało zapisy lotów VIP dywizjonu RAAF w piątek po południu.

Dane potwierdzają, że Albanese jest największym pasażerem lotów VIP w kraju i że tylko od stycznia do czerwca 2023 r. zarobił rachunek w wysokości 1 872 148 USD.

Całkowite wydatki od kwietnia 2022 do lipca 2023 wyniosły ponad 5 milionów dolarów, czyli średnio 88 000 dolarów tygodniowo.

Pierwsze 18 miesięcy pierwszej kadencji premiera upłynęło pod znakiem napiętych podróży międzynarodowych na spotkania ze światowymi przywódcami, m.in. na Ukrainę, Japonię, Indonezję, Hiszpanię, Francję czy Fidżi.

Oznacza to, że premier wydaje tygodniowo więcej niż średnia roczna pensja – 68 900 dolarów – na wycieczki dla VIP-ów. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy w Australii zarabiają średnio 108 900 USD.

Premier skorzystał z lotu VIP, aby udać się na pogrzeb królowej we wrześniu 2022 r., Omijając brytyjskie żądania zagranicznych głów państw dotyczące podróży komercyjnych.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedziało zaproszonym osobom, aby unikały korzystania z prywatnych odrzutowców w celu dotarcia do Wielkiej Brytanii na pogrzeb, za co obwiniano „podwyższone środki bezpieczeństwa i ograniczenia drogowe”.

Wicepremier Richard Marless bronił wówczas tej decyzji, argumentując, że premierzy Australii nie korzystali z lotów komercyjnych ze względów bezpieczeństwa.

„To powinno być tutaj na pierwszym miejscu. I dodam, że nie jest to tylko rozważanie z punktu widzenia bezpieczeństwa premiera, ale także bezpieczeństwa społeczeństwa.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern uczestniczyła w pogrzebie królowej podczas lotu komercyjnego.

Wśród gości, którzy podróżowali lotem VIP z premierem, byli gubernator generalny David Hurley, dziewięciu „Australian Daily”, w tym legenda tenisa i Australijczyk Roku Dylan Alcott, Młody Australijczyk Roku dr Trudy Lane i Senior Australijczyk Roku Valmaya Dempseya.

READ  Wywiad BBC staje się wirusowy na temat „coraz bardziej konkretnych” komentarzy

Tożsamości wyścigowe Guy i Ruby Waterhouse, którzy zostali zaproszeni ze względu na ich powiązania z końmi królowej, nie byli w stanie zapewnić lotów komercyjnych, więc zostali również zaproszeni do udziału w locie.

Ale rokiem o najwyższych wydatkach był rok 2022, kiedy korzystanie z lotów VIP do latania wokół Scotta Morrisona i lidera Partii Pracy podczas wyborów kosztowało miliony dolarów.

Od kwietnia 2022 r. do grudnia 2022 r. Pan Albanese wystawił fakturę w wysokości 3 433 918 USD. Liczby obejmują 498 485 dolarów wydanych od października do grudnia, 810 744 dolarów od lipca do września i ponad 1,3 miliona dolarów na wycieczki dla VIP-ów w trakcie i po wyborach.

W tym samym okresie wyborczym podobną kwotę wydał były premier Scott Morrison.

Przeczytaj powiązane tematy:Antoniego Albańczyka