Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Anthony Albanese twierdzi, że światowe trendy gospodarcze się zmieniają

Anthony Albanese twierdzi, że światowe trendy gospodarcze się zmieniają

Anthony Albanese twierdzi, że globalne warunki gospodarcze zmieniają się w sposób głębszy niż konsekwencje pandemii Covid-19 czy konfliktu na Ukrainie.

Albanese twierdzi, że wiele rządów na całym świecie, w tym Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Kanada, Korea i Japonia, łączy „wyraźne powiązanie” między swoim bezpieczeństwem gospodarczym i narodowym.

Premier Anthony Albanese. Alexa Ellinghausena

Mówi: „Ta dekada reprezentuje fundamentalną zmianę w sposobie budowania gospodarek krajów, zmianę nie mniej ważną niż rewolucja przemysłowa czy rewolucja informacyjna”.

„Konkurencja strategiczna jest faktem. Kraje wyraźnie łączą bezpieczeństwo gospodarcze z bezpieczeństwem narodowym.

Mówi, że upadł tak zwany Konsensus Waszyngtoński i że Stany Zjednoczone podążają za nowym trendem, widocznym w ustawie o niskiej inflacji, ustawie o chipach i nauce oraz „podejściu z wysokimi płotami” do kluczowych gałęzi przemysłu.

Wskazuje także na Europejską Strategię Bezpieczeństwa Gospodarczego Unii Europejskiej, japońską ustawę o wzmocnieniu bezpieczeństwa gospodarczego, przeformułowanie przez Koreę strategii gospodarczej i strategii bezpieczeństwa narodowego oraz nowe przepisy Kanady mające na celu ograniczenie bezpośrednich inwestycji zagranicznych w krytyczne zasoby minerałów.

Mówi: „Wszystkie te kraje inwestują w swoją bazę przemysłową, moce produkcyjne i suwerenność gospodarczą”.

„To nie jest staromodny protekcjonizm czy izolacjonizm. To nowa konkurencja”.

„Te kraje nie wycofują się z handlu światowego ani nie odchodzą od rynków globalnych ani od porządku opartego na zasadach i chcę to wyrazić jasno – Australia też nie powinna”.

READ  Po dwutygodniowym nalocie armia izraelska wycofuje się ze szpitala Al-Shifa w Gazie