Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sondaż InsureandGo pokazuje, że Australijczycy popierają „podatek turystyczny”

Sondaż InsureandGo pokazuje, że Australijczycy popierają „podatek turystyczny”

Na całym świecie zaczynają pojawiać się nowe, kontrowersyjne „podatki turystyczne”, a nowy sondaż sugeruje, że zdecydowana większość Australijczyków popiera te opłaty, mimo że podnoszą one ceny podróży.

Ubezpieczyciel InsureandGo przeprowadził ankietę wśród ponad 1000 Australijczyków i stwierdził, że ponad 60 procent popiera podniesienie podatków dla podróżnych, zarówno w kraju, jak i za granicą, jako sposób na zapewnienie „zrównoważonego” podróżowania.

„Podatki turystyczne to stosunkowo nowa koncepcja, ale wraz ze wzrostem popytu na podróże coraz więcej krajów wprowadza ten podatek” – powiedział Jonathan Etkind, dyrektor handlowy InsureandGo.

„W przypadku młodszych australijskich podróżników staje się on coraz bardziej popularny, ale dla Australijczyków po 50. roku życia jest to nowy podatek, którego przyjęcie wymaga czasu”.

Podstawą ustaleń są obawy dotyczące wpływu turystyki na środowisko.

Młodsi Australijczycy w wieku od 18 do 30 lat szczególnie chcą nałożyć podatki na podróżnych, aby złagodzić skutki – 73 procent z nich opowiada się za wprowadzeniem podatków.

Miliony australijskich podróżnych doświadczą nowych opłat po nałożeniu od 2024 r. podatku w wysokości 15 dolarów na obcokrajowców odwiedzających indonezyjską wyspę Bali.

Podatek ma pomóc rządowi balijskiemu chronić delikatną kulturę i ekosystem wyspy przed zniszczeniem przez odwiedzających ją turystów.

Jest ono wypłacane po przylocie na międzynarodowe lotnisko Ngurah Rai w Denpasar na Bali.

Inne popularne miejsca turystyczne, takie jak Wenecja i Amsterdam w Europie, również nakładają podatki turystyczne.

Amsterdam może poszczycić się najwyższą stawką podatkową w Europie – poprzednia 7-procentowa stawka podatku wzrosła w tym roku do 12,5 procent, co oznacza dodatkowe 36 dolarów za noc w przeciętnym pokoju wartym 289 dolarów.

Nowa Zelandia nakłada podatek w wysokości 32 dolarów na gości zagranicznych, aby złagodzić wyzwania, jakie turystyka stwarza dla obszarów chronionych.

READ  Storm Nicholas podwaja się, ale pozostawia 450 000 domów w Teksasie bez prądu

Podatki turystyczne są zwykle płacone pośrednio za pośrednictwem dostawców zakwaterowania, firm wakacyjnych lub wiz.

Sondaż wskazuje, że zdecydowana większość Australijczyków również popiera nowe podatki w kraju, a sześciu na 10 respondentów deklaruje swoje poparcie dla australijskiego podatku turystycznego.