Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W związku ze strzelaniną podczas Ramadanu w Ameryce aresztowano cztery osoby, które odniosły liczne obrażenia

W związku ze strzelaniną podczas Ramadanu w Ameryce aresztowano cztery osoby, które odniosły liczne obrażenia

Cztery osoby przebywają w areszcie, a po strzelaninie w zachodniej Filadelfii odnaleziono wiele sztuk broni palnej, podają dwa źródła zaznajomione ze sprawą.

Przedstawiciel organów ścigania powiedział, że kilka osób zostało rannych

Urzędnik powiedział, że doniesienia o strzelaninach skłoniły policję do intensywnej reakcji w pobliżu placu Clara Muhammad Square około godziny 14:00 w środę (czwartek czasu AEST).

Policja reaguje na strzelaninę podczas islamskiego wydarzenia religijnego w Filadelfii. (Monica Herndon/Philadelphia Inquirer przez AP) (AP)

Policja uważa, że ​​dwie grupy wymieniły strzały na ulicy.

Urzędnik powiedział, że co najmniej jeden funkcjonariusz zastrzelił bandytę.

Funkcjonariusz dodał, że policja zabrała do szpitala dwie ofiary z ranami postrzałowymi, a jedna z nich jest uważana za potencjalnego podejrzanego.

Według urzędnika szpital poinformował policję, że pojawiły się tam trzy inne ofiary strzelaniny.

Kobieta, która uczestniczyła w pobliskim wydarzeniu z okazji Id al-Fitr, islamskiej uroczystości religijnej kończącej święty miesiąc Ramadan, powiedziała, że ​​miło spędza czas z rodziną, kiedy usłyszała strzały.

Wszyscy wokół niej zaczęli biec, krzyczeć i upadać na ziemię, a ona gorączkowo szukała syna, potem matki, rodzeństwa i babci.

Osoba rozmawia z funkcjonariuszem po strzelaninie podczas muzułmańskiego wydarzenia religijnego w Filadelfii. (AP Photo/Matt Rourke) (AP)

Najah Bee powiedziała: „Biegliśmy i biegliśmy, aż jeden z członków mojej rodziny został trafiony kulą w brzuch”. Później powiedziała, że ​​ranna została jej kuzynka.

Powiedziała, że ​​w wydarzeniu wzięło udział „setki” osób.

„Nie wiemy, kto strzelał, skąd padły strzały, ale ludzie zaczęli strzelać i wszyscy zaczęli uciekać. Były tam dzieci i osoby starsze, wszyscy byli tam, żeby się dobrze bawić, a teraz znaleźliśmy się na izbie przyjęć”. „.

„Nie można nawet świętować bez obawy, że kogoś zastrzelą” – dodała Bey.

Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych odpowiedziało na doniesienia o strzelaninie i jest na miejscu – powiedział rzecznik Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych.