Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Apple oferuje bezpłatną niespodziankę wszystkim użytkownikom iPhone’a 14

Apple oferuje bezpłatną niespodziankę wszystkim użytkownikom iPhone’a 14

Kiedy Apple wypuściło na rynek iPhone’a 14, wprowadziło nową, ważną funkcję: awaryjne SOS przez satelitę. Pakiet obejmował dwa lata bezpłatnego dostępu, a Apple właśnie ogłosiło niespodziankę: użytkownicy iPhone’a 14 mogą uzyskać dodatkowy rok dostępu za darmo.

Więcej z ForbesaWedług raportów Apple iPhone 16 Pro Max otrzyma świetne ulepszenie

Usługa, która umożliwiała użytkownikom kontakt ze służbami ratunkowymi w przypadku braku połączenia komórkowego, została uruchomiona rok temu. Oznacza to, że każdy posiadacz iPhone’a 14 będzie miał teraz roczny bezpłatny dostęp próbny.

Zostało to właśnie przedłużone o rok, więc jeśli miałeś iPhone’a 14, iPhone’a 14 Plus, iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max, który został aktywowany wcześniej dzisiaj, teraz masz ponownie dostęp przez dwa lata.

Jest także dostępna dla wszystkich modeli iPhone’a z serii 15, a dla tych telefonów dostępny jest dwuletni bezpłatny okres próbny od momentu ich aktywacji.

Apple twierdzi, że nie jest dostępny na całym świecie, ale obecnie jest dostępny w 16 krajach i regionach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Nowej Zelandii i Portugalii. Hiszpanii i Szwajcarii.

Oznacza to, że jeśli, nie daj Boże, wyłączysz sieć i napotkasz trudności, możesz spróbować wysłać wiadomość o niebezpieczeństwie przez satelitę.

To bardzo inteligentny system. W końcu satelitów nie widać gołym okiem, więc jak je wskazać?

Na szczęście firma Apple pomyślała o tym i zapewnia wyraźny widok nieba na zewnątrz, a także może wykorzystać swoje oprogramowanie i informacje GPS, aby poprowadzić Cię tam, gdzie powinieneś wskazać. Po nawiązaniu połączenia Twój iPhone inicjuje rozmowę za pomocą wiadomości tekstowej i udostępnia Twoją lokalizację służbom ratowniczym, a także informuje kontakty alarmowe, gdzie jesteś.

W Stanach Zjednoczonych Apple wprowadziło także satelitarną pomoc drogową, aby „łączyć użytkowników za pomocą AAA w przypadku problemów z samochodem, gdy są poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi”.

Poza sytuacjami awaryjnymi aplikacji Find My można używać do udostępniania swojej lokalizacji znajomym i rodzinie, gdy jesteś poza zasięgiem sieci komórkowej.

Apple twierdzi, że usługa pomogła już w pierwszym roku działania uratować życie ludzkie, w tym „mężczyznę, który został uratowany po tym, jak jego samochód spadł z 400-metrowego klifu w Los Angeles”.

Dzisiejsze ogłoszenie oznacza, że ​​każdy posiadacz iPhone’a 14 lub iPhone’a 15 będzie mógł uzyskać dostęp do usługi za darmo przez około dwa lata.

Więcej z ForbesaApple iPhone 16 Leak obiecuje nieodpartą nową aktualizację projektu

Chodź za mną Świergot.

READ  Tinder pomoże Ci znaleźć daty ślubu, bo wiadomo, że zabieranie nieznajomych na wesela to coś