Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Apple straciło swoje 20-letnie panowanie jako jedyny zwycięzca amerykańskiego indeksu satysfakcji

Apple straciło swoje 20-letnie panowanie jako jedyny zwycięzca amerykańskiego indeksu satysfakcji

Amerykański wskaźnik zadowolenia klientów (ACSI) w swoim badaniu z 2023 r. dotyczącym elektroniki i sprzętu gospodarstwa domowego. Po tym, jak Apple pozostawał jedynym zwycięzcą w kategorii komputerów PC przez 20 lat z rzędu, tegoroczny pretendent dogonił go i został zmuszony do remisu.

Opublikowano ACSI Nowy raport Obecnie na podstawie ponad 14 000 uczestników (wybranych losowo) od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r. Kategoria komputerów PC obejmuje komputery stacjonarne, laptopy i tablety.

Ogólnie Apple Maca i iPada Doświadczenie zdobyło 83 punkty, o trzy punkty więcej niż średnia na PC wynosząca 80 w tym roku. I o 83 punkty więcej niż Apple zdobył w ciągu ostatnich dwóch lat.

Apple traci swoją jedyną koronę na rzecz zadowolenia klientów

Jednak po raz pierwszy od dwóch dekad Samsung zrównał się z Apple i znalazł się na pierwszym miejscu, przeskakując w badaniu o dwie pozycje rok do roku.

Akcje Samsunga wzrosły o 2%, dorównując Apple (wzrost o 1%) z wynikiem ACSI wynoszącym 83. Po raz pierwszy od 2003 roku Apple nie zajmuje pierwszego miejsca samodzielnie. Dobre ogólne wyniki firmy Samsung wynikają ze zwiększonego zadowolenia klientów z oferty Galaxy Tab. Podczas gdy ogólne zadowolenie z tabletów spadło w tym roku, Samsung poprawił się o 6%, osiągając wynik 85.

Drugie i trzecie miejsce zajęły Dell i Acer. Oto pełne wyniki:

Jeśli chodzi o urządzenia, które uzyskały najwyższe oceny, najlepszy ogólny wynik uzyskały komputery stacjonarne wynoszące 84, laptopy zajęły drugie miejsce z 80, a najniższy średni wynik tablety wyniósł 76.

Dla tych, którzy są ciekawi, jak wszystkie wskaźniki wpływają na ogólne wyniki, oto 10 atrybutów komputera PC zmierzonych przez ASCI:

Oto ranking tych kategorii w podziale na komputery stacjonarne, laptopy i tablety:

9to5Mac bierze

To trudna sytuacja dla Apple. Przez dziesięciolecia doskonale dostrojony sprzęt i oprogramowanie na komputerach Mac i iPadach zapewniały konsumentom najlepsze wrażenia z korzystania z komputera PC.

READ  Kolekcja Curie jest wyzwalana przez zdarzenie przypisania

Teraz – przynajmniej według tej grupy liczącej ponad 14 000 uczestników – Samsung oferuje równe doświadczenia.

Co ciekawe, Apple w swoich kwartalnych rozmowach telefonicznych dotyczących wyników finansowych często podaje wyniki zadowolenia klientów na poziomie 98 lub 99% w przypadku swoich urządzeń z 451 Research. Jednak badania takie jak ASCI prawdopodobnie będą bardziej realistyczne pod względem wyników niż te, które wykazują prawie 100% satysfakcji. Dlaczego tak się dzieje, pisaliśmy już wcześniej.

co myślisz? Czy Samsung zrównał się z Apple na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o komputery i tablety? A może Apple nadal zapewnia najlepszą jakość korzystania z komputera PC? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.