Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Seria Xbox

Seria Xbox

Microsoft planuje porzucić napęd dyskowy w Xbox Series

tak jak Raporty Edge’anowa konsola została przypadkowo wykryta w FTC przeciwko Microsoft Docsa zmiany wprowadzone w konsoli wykraczają poza zwykłe usunięcie dysku.

W pełni cyfrowa seria Xbox W procesorze zastosowano proces technologiczny 6 nm, dzięki czemu jest on bardziej wydajny niż obecny, niestandardowy procesor AMD Zen 2 wykonany w procesie technologicznym 7 nm, co z kolei pozwala na zmniejszenie zasilania o 15%. Jedyne, co się nie zmieniło, to cena, która pozostanie na poziomie 499 dolarów.

Wraz z aktualizacją sprzętową konsoli Microsoft wprowadza nowy kontroler o nazwie kodowej Sebile. Będzie miał dwukolorową kolorystykę, będzie obsługiwał technologię Bluetooth 5.2 i bezpośrednią łączność z chmurą, a także będzie zawierał akcelerometr. Przyciski i joysticki są cichsze, a Microsoft obiecuje „precyzyjne sprzężenie zwrotne” i „haptykę VCA, która działa jak głośniki”.

W pełni cyfrowa seria Xbox Jednak wcześniej nowy model Xbox Series S, o nazwie kodowej Ellewood, zadebiutuje pod koniec sierpnia w cenie 299 dolarów. Ten nowy model zachowuje 1 TB pamięci wewnętrznej, ale dodaje Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 i nowy tryb gotowości o niskim poborze mocy. Można bezpiecznie założyć, że zaktualizowana seria S będzie również wykorzystywać bardziej wydajny procesor 6 nm. Oczekuje się, że konsola Sebile zadebiutuje również na początku roku, pod koniec maja.

Przejście na w pełni cyfrową ofertę konsol powinno zwiększyć liczbę subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, zakładając, że konsumenci są skłonni wydać 499 dolarów na konsolę, na którą nie można kupić gier fizycznych. Dla tych, którzy nie chcą dokonywać takiej inwestycji, podejrzewam, że Microsoft będzie nadal sprzedawał starą serię

READ  Limuzyna Genesis G80 - wyjątkowa pod każdym względem