Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Apple współpracuje z OpenAI podczas prezentacji „Apple Intelligence” i nowych funkcji iOS

Apple współpracuje z OpenAI podczas prezentacji „Apple Intelligence” i nowych funkcji iOS

Firma Apple ogłosiła duże zmiany w swoich popularnych urządzeniach, udostępniając produkty wykorzystujące generatywną sztuczną inteligencję (AI) ponad miliardowi ludzi.

Gigant technologiczny ujawnił także nowe opcje sterowania i dostosowywania dla iOS 18 oraz ogłosił datę pojawienia się zestawu słuchawkowego Vision Pro w Australii.

Głównym tematem konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) było nowe, duże partnerstwo z firmą OpenAI zajmującą się sztuczną inteligencją w celu integracji ChatGPT z iPhonem i innymi urządzeniami.

W poniedziałek firma Apple zaprezentowała „Apple Intelligence” – zestaw nowych funkcji sztucznej inteligencji dla swoich pożądanych urządzeń, chcąc dogonić konkurencję wyprzedzającą we wdrażaniu najnowocześniejszej technologii.

To duża zmiana dla szacunkowo 1,3 miliarda ludzi korzystających z iPhone'ów na całym świecie, które będą również zintegrowane z laptopami i iPadami Apple.

Od miesięcy Apple wywierało presję, aby przekonać sceptyków do swojej strategii sztucznej inteligencji, po tym jak Microsoft i Google wprowadziły produkty w krótkich odstępach czasu.

Jednak to najnowsze posunięcie wyniesie doświadczenie produktów Apple „na nowy poziom” – powiedział dyrektor generalny Tim Cook, otwierając doroczną konferencję WWDC w siedzibie technologicznego giganta w mieście Cupertino w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

W tym celu Apple nawiązał współpracę z OpenAI, która w 2022 r. zapoczątkuje nową erę generatywnej sztucznej inteligencji wraz z pojawieniem się ChatGPT.

OpenAI „było bardzo szczęśliwe, że może współpracować z Apple w celu zintegrowania ChatGPT z ich urządzeniami jeszcze w tym roku… Myślę, że naprawdę ci się spodoba” – napisał w mediach społecznościowych dyrektor generalny firmy Sam Altman.

Apple Intelligence zostanie dodany także do nowej wersji iOS 18, która podobnie została zaprezentowana w poniedziałek podczas tygodniowej konferencji.

Kierownictwo Apple podkreśliło, że w system Apple Intelligence wbudowano zabezpieczenia prywatności, aby uczynić jego cyfrowego asystenta Siri i inne produkty bardziej inteligentnymi, jednocześnie nie kradnąc danych użytkownika.

Według analityków dużym wyzwaniem dla Apple jest osadzenie w swoich produktach sztucznej inteligencji w stylu ChatGPT, która żarłocznie dostarcza dane, bez osłabiania tak chwalonej prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

System „umieszcza zaawansowane modele generatywne w sercu iPhone’a, iPada i komputera Mac” – powiedział Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania.

READ  Dowiedz się więcej o Cobocie, który ułatwia życie pracownikom Boeinga

„Dostarczanie informacji, które są dla Ciebie najbardziej przydatne i istotne, zależy od Twojego osobistego kontekstu, a także chroni Twoją prywatność na każdym kroku” – powiedział.

W szczególności Apple Intelligence umożliwi użytkownikom tworzenie własnych emoji na podstawie opisu w języku potocznym lub tworzenie krótkich podsumowań wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej.

Użytkownicy będą mogli przesyłać swoje prośby do Siri pisemnie lub ustnie.

Ulepszenia sztucznej inteligencji obejmowały także integrację ChatGPT z modelami systemów operacyjnych jeszcze w tym roku, powiedział Federighi.

„Wygląda na to, że Apple, jeśli potrzebuje ChatGPT, oferuje go Tobie” – powiedział Avi Greengart, analityk w Techsponential.

„Egzekucja jest tutaj wyjątkowa.”

Dolina Krzemowa jest przekonana, że ​​generatywna sztuczna inteligencja głęboko zmieni sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję ze smartfonami i komputerami, jednak technologia jest wciąż na wczesnym etapie, a korzyści nie są jeszcze całkowicie jasne.

Ogłoszenia na WWDC przygotowały grunt pod oczekiwaną premierę iPhone'a 16 jeszcze w tym roku i otworzyły firmie drzwi do „renesansu wzrostu”, powiedział Daniel Ives, starszy analityk w Wedbush Securities.

Cook zapowiedział swoje zaangażowanie w sztuczną inteligencję, umieszczając na początku tego roku mocniejsze chipy gotowe do obsługi sztucznej inteligencji w wersjach iPada i MacBooka.

Elon Musk atakuje Apple

Elon Musk skrytykował Apple za ogłoszenie, ostrzegając przed potencjalnymi problemami związanymi z prywatnością.

Szef Tesli, która jest właścicielem platformy mediów społecznościowych

„To ewidentnie śmieszne, że Apple nie jest wystarczająco inteligentny, aby stworzyć własną sztuczną inteligencję, ale w jakiś sposób jest w stanie zapewnić, że OpenAI chroni Twoje bezpieczeństwo i prywatność!” Miliarder napisał na X.

„Apple nie ma pojęcia, co się właściwie dzieje, gdy przekażesz swoje dane OpenAI. Sprzedają cię w dół rzeki”.

Apple Vision Pro

Firma Apple ogłosiła również, że w tym miesiącu usługa Apple Vision Pro będzie dostępna w nowych krajach i regionach w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Klienci w Australii mogą zamawiać Vision Pro w przedsprzedaży od piątku 28 czerwca od 22:00 czasu AEST, a dostępność będzie dostępna od piątku 12 lipca.

READ  Zaoszczędź 1400 USD na 15,6-calowym Razer Blade dzięki tej ofercie laptopa do gier w Czarny piątek

Firma twierdzi, że zestaw słuchawkowy o wartości 6000 dolarów „płynnie łączy treści cyfrowe ze światem fizycznym, zapewniając potężne wrażenia przestrzenne, które zmieniają sposób, w jaki ludzie pracują, współpracują, komunikują się, wspominają, bawią i nie tylko”.

„Zainteresowanie Apple Vision Pro było wyjątkowe i jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia magii obliczeń przestrzennych większej liczbie klientów na całym świecie” – powiedział pan Cook.

„Nie możemy się doczekać, aż więcej osób zobaczy, że niemożliwe stanie się możliwe, niezależnie od tego, czy pracują, czy współpracują, korzystając z niezliczonej liczby aplikacji, przeżywając cenne wspomnienia w 3D, oglądając programy telewizyjne i filmy w wyjątkowym, osobistym kinie, czy też ciesząc się przestrzennością doświadczenia czegoś nowego, co rzuca wyzwanie wyobraźni.

Firma Apple udostępniła podgląd szeregu nowych funkcji „obliczeń przestrzennych” dla Vision Pro w ramach najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego VisionOS 2.

Najważniejsza aktualizacja wprowadzi „zaawansowany sposób tworzenia przez użytkowników obrazów przestrzennych przy użyciu obrazów, które już mają w bibliotece” oraz „intuicyjne gesty dłoni umożliwiające łatwy dostęp do ważnych informacji w mgnieniu oka”.

Na przykład podczas gdy w przeglądarce Safari użytkownicy mogą oglądać filmy z serwisów YouTube, Netflix i Amazon we wciągającym „środowisku”, podczas przewijania stron internetowych użytkownicy mogą „stukać w obrazy panoramiczne i zanurzać się w otaczającym je obrazie”.

„Siri może także czytać i wypowiadać treść stron internetowych, gdy użytkownicy wykonują wiele zadań jednocześnie” – twierdzi Apple.

Obecnie dostępnych jest ponad 2000 aplikacji Place zaprojektowanych dla Apple Vision Pro oraz ponad 1,5 miliona aplikacji zgodnych z systemami iOS i iPadOS.

„Apple Vision Pro zapewnia użytkownikom i programistom rewolucyjne doświadczenia. Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego rozwoju obliczeń przestrzennych dzięki VisionOS 2 zaledwie kilka miesięcy po jego pierwszym wydaniu” – powiedział Mike Rockwell, wiceprezes Vision Product Group w firmie Apple.

„Od bardziej płynnej nawigacji w VisionOS po przesuwanie granic sposobu, w jaki użytkownicy łączą się z Memories i ulepszenia kluczowych aplikacji Vision Pro – nie możemy się doczekać, aż użytkownicy doświadczą szeregu nowych możliwości w VisionOS 2. Dzięki potężnemu zestawowi narzędzi, które umożliwić programistom tworzenie bogatszych aplikacji przestrzennych, VisionOS 2 sprawia, że ​​Vision Pro jest jeszcze potężniejszy.

READ  Super Mario RPG Remake Kijanki: lokalizacje, notatki, nagrody i wiele więcej

Ceny Apple Vision Pro zaczynają się od 5999 dolarów z VAT i mają pojemność 256 GB, 512 GB i 1 TB.

iOS 18

Wraz z wprowadzeniem systemu iOS 18 Apple obiecuje większą integrację połączonych urządzeń domowych, w tym telewizorów, słuchawek AirPods i robotów odkurzających.

Aktualizacje oprogramowania dla systemu tvOS 18 obejmują nowe funkcje, takie jak InSight, który wyświetla na ekranie w czasie rzeczywistym informacje o aktorach, postaciach i muzyce z filmów i programów AppleTV+.

„Użytkownicy mogą po prostu wybrać aktora, aby wyświetlić jego tło i stronę filmu, lub szybko wyświetlić utwór odtwarzany w scenie i dodać go do listy odtwarzania Apple Music” – mówi Apple.

„Widzowie mogą także wyświetlać informacje InSight na swoim iPhonie, gdy używają go jako pilota do Apple TV”.

Ulepszony dialog wykorzystuje uczenie maszynowe i dźwięk algorytmiczny, aby zapewnić większą klarowność dźwięku w porównaniu z muzyką, ruchem i hałasem w tle. Można go używać podczas słuchania za pośrednictwem dodatkowych urządzeń, takich jak AirPods, oraz podczas odtwarzania obsługiwanych treści na iPhonie i iPadzie.

W systemie iOS 18 aplikacja Home zostanie ulepszona pod kątem dostępu gości, „zapewniając użytkownikom wygodne sposoby zapewniania gościom kontroli nad zamkami, bramami garażowymi i systemami bezpieczeństwa… Planuj indywidualny lub czasowy dostęp do domu za pomocą inteligentnych zamków. . i Wyświetl dziennik aktywności dla gości.”

Użytkownicy AirPods Pro będą mieli lepsze sposoby interakcji z Siri, w tym prywatne odpowiadanie na podpowiedzi prostym skinieniem głowy lub potrząśnięciem.

„Dzięki uczeniu maszynowemu w chipie H2 interakcje Siri umożliwiają użytkownikom odbieranie lub odrzucanie połączeń, interakcję z wiadomościami, zarządzanie powiadomieniami i nie tylko – a wszystko to bez mówienia” – mówi Apple.

„Projektujemy nasze produkty domowe, aby usprawniać codzienne życie użytkowników, a nasze najnowsze aktualizacje realizują ten cel, zapewniając większą wygodę i łączność” – powiedział Stan Ng, wiceprezes Apple ds. zegarków, sprzętu audio, zdrowia i produktów domowych w firmie Apple.