Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nasz najbardziej kontrowersyjny temat został odnowiony

Nasz najbardziej kontrowersyjny temat został odnowiony

Pojawił się niemal dokładnie rok temu Tutaj zagadka karciana Co wywołało burzę w sekcji komentarzy. Rozwiązanie tej zagadki było tak sprzeczne z intuicją, że wielu czytelników od razu je odrzuciło. Aby uczcić zbliżającą się rocznicę, czas wzbudzić kontrowersje jeszcze bardziej zaskakującymi łamigłówkami karcianymi.

Jednego nauczyłem się od Prisha Talwalkara, a drugiego od Martina Gardnera. Dlatego prosimy o przesyłanie dalej wszelkich listów zawierających nienawiść.

Czy przegapiłeś zagadkę z zeszłego tygodnia? Sprawdź to TutajRozwiązanie znajdziesz na dole dzisiejszego artykułu. Pamiętaj, aby nie czytać za dużo, jeśli nie rozwiązałeś jeszcze problemu z zeszłego tygodnia!

Puzzle nr 46: Nadchodzą asy

1. Potasuj zakrytą talię 52 kart do gry, a następnie odkryj po jednej karcie.

Która karta prawdopodobnie wypadnie Zaraz po pierwszym asie Programy: Król pik czy as pik? Innymi słowy, będziesz odwracać karty, aż zobaczysz asa w dowolnym kolorze. Do Następny Bardziej prawdopodobne jest, że tą kartą będzie król pik lub as pik, czy też prawdopodobieństwo ich jest równe?

2. Dostosuj tę samą kombinację i zacznij przerzucać ponownie. Tym razem przed flopem musisz zgadnąć kiedy Pierwszy czarny as Pojawi się. Jaka jest najbardziej prawdopodobna pozycja w grupie, czy też wszystkie są takie same?

Wrócę w poniedziałek z odpowiedziami i nową zagadką. Czy znasz fajną łamigłówkę, która Twoim zdaniem powinna się tutaj znaleźć? Napisz do mnie na adres X @jackbmurtagh Lub napisz do mnie na adres [email protected]


Rozwiązanie zagadki nr 45: Nie ma jak w domu

Zagadka z zeszłego tygodnia Poproszono cię o wcielenie się w rolę statystyka sportowego. Czy zastanawiałeś się, jak harmonogram wpływa na NBA Championship Series?

READ  Badanie: Najsprawniejsi młodzi dorośli wykazują lepsze zdolności we wszystkich zadaniach poznawczych

krzyczeć do adanarg13 Za jasną odpowiedź.

W prawdziwej koszykówce można argumentować, że kolejność meczów ma znaczenie ze względów psychologicznych (na przykład cieszenie się dobrą passą może zwiększyć szansę na wygranie kolejnego meczu), ale w naszym modelu matematycznym okazuje się, że kolejność meczów nie nie ważne. To w ogóle ma znaczenie. Tak czy inaczej, Celtics prawdopodobnie wygrają po prostu dlatego, że mają jeden mecz dodatkowy u siebie, nawet jeśli ostatecznie z niego nie skorzystają. Omówimy najlepszy przypadek z siedmiu, ale ten sam argument można zastosować do innych liczb gier.

Główną ideą jest to, że nawet jeśli drużyna wygra cztery mecze przed siódmym meczem, rozegranie pozostałych meczów dla zabawy nie może zmienić wyniku turnieju. Możemy więc oglądać tę serię tak, jak gdyby bez względu na wszystko zawsze rozgrywali siedem meczów, a następnie sprawdzić, kto wygrał więcej meczów po rozegraniu wszystkich siedmiu meczów. Przewagę ma drużyna, która częściej gra u siebie.