Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Arabia Saudyjska usprawiedliwia łamanie praw człowieka rozrywką – Human Rights Watch

Ponieważ Arabia Saudyjska próbuje zatuszować swoje zbrodnie i naruszenia praw człowieka, Human Rights Watch opublikowała raport ujawniający jej warte miliardy dolarów plany wybielania swoich zbrodni poprzez rozrywkę.

  • Arabia Saudyjska wybiela swoje naruszenia praw człowieka rozrywką – Human Rights Watch
    Arabia Saudyjska płaci miliardy za ukrywanie swoich naruszeń.

Raport wydany przez Human Rights Watch potwierdza, że ​​Królestwo Arabii Saudyjskiej przekazuje miliardy dolarów na rozrywkę i wydarzenia, których celem… Wybielanie jego przerażającej historii naruszeń praw człowiekaOd doniesień o torturach, przez zabijanie dziennikarzy, po egzekucje przeciwników.

Niedawno Królestwo wykorzystało Grand Prix Arabii Saudyjskiej Formuły 1 i powiązane programy rozrywkowe popularnych artystów, takich jak Justin Bieber i A$AP Rocky, aby utrwalić swój wizerunek na arenie międzynarodowej, zmieniając swoją kontrowersyjną reputację na bardziej umiarkowaną. Zaplanowane przez samego Mohammeda bin Salmana.

„Rząd Arabii Saudyjskiej robi, co w jego mocy, aby ukryć swoje rażące naruszenia praw człowieka pod publicznymi pokazami i wydarzeniami sportowymi” – powiedział Michael Page, zastępca dyrektora Human Rights Watch na Bliski Wschód. „Jeśli nie wyrażą swoich obaw związanych z poważnymi nadużyciami popełnionymi przez Arabię ​​Saudyjską, Formuła 1 i zaangażowani w nią artyści ryzykują wzmocnieniem dobrze finansowanych wysiłków rządu Arabii Saudyjskiej mających na celu wybielenie jej wizerunku pomimo znacznego wzrostu represji w ciągu ostatnich kilku lat”.

To złożony plan: wraz z „Wizją 2030” Mohammeda bin Salmana dla Arabii Saudyjskiej w 2016 r. utworzono Generalny Urząd ds. Rozrywki, a miliardy dolarów przeznaczono na inwestycje w lokalny przemysł rozrywkowy. W muzykę miały zostać zainwestowane sześćdziesiąt cztery miliardy dolarów, Rozrywka, sport, sztuka, kino itp., uzupełniające ministerstwa sportu, turystyki i kultury.

Podczas Grand Prix 2021, które odbędzie się w dniach 3–5 grudnia, w Arabii Saudyjskiej wystąpią Justin Bieber, Jason Derulo, A$AP Rocky i David Guetta.

Ci, którzy już stemplowali paszporty w rozrywkowym „cyrku”, są Enrique Iglesias, Mariah Carey, Andrea Bocelli, Janet Jackson, 50 Cent, Jennifer Lopez i David Guetta, a także ważne wydarzenia, takie jak Saudi Invitational Golf Championship i WWE.

READ  Detroit Public Library Lista książek afroamerykańskich Najważniejsze książki kucharskie

Chociaż opracowywanie nowych przepisów uwzględniających prawa kobiet jest dobre dla public relations, nie sprawia, że ​​agresja Arabii Saudyjskiej i łamanie praw człowieka w Jemenie wydają się subtelne. Zabijając setki tysięcy, koalicja pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej zbombardowała i zniszczyła szkoły, rynki, szpitale, domy i infrastrukturę.

Aktywiści mediów społecznościowych wywierali ostatnio presję na artystów takich jak Justin Bieber, aby unikali występów w Królestwie i przymykali oczy na łamanie praw człowieka. Raper Nicki Minaj, modelka Emily Ratajkowski i gwiazda WWE John Cena już wcześniej zajęli stanowisko, odmawiając udziału w wydarzeniach organizowanych w Arabii Saudyjskiej.