Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Argentyna przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Abu Zabi

Argentyna została wciągnięta do grupy C na otwarciu kampanii przeciwko Arabii Saudyjskiej 22 listopada, po czym zmierzyła się z Meksykiem (26 listopada) i zakończyła mecze grupowe z Polską 30 listopada.  - Ulotki ze zdjęciami FIFA za pośrednictwem AFP

Argentyna została wciągnięta do grupy C na otwarciu kampanii przeciwko Arabii Saudyjskiej 22 listopada, po czym zmierzyła się z Meksykiem (26 listopada) i zakończyła mecze grupowe z Polską 30 listopada. – Ulotki ze zdjęciami FIFA za pośrednictwem AFP

Czwartek, 2 czerwca 2022 19:24 czasu malezyjskiego

PARYŻ, 2 czerwca – Argentyna ma siedzibę w Abu Dhabi w ramach przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze po tym, jak Argentyński Związek Piłki Nożnej zawarł umowę o strategicznej współpracy z Radą Sportu Abu Dhabi.

Dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata rozegra mecze towarzyskie w Abu Zabi w ramach przygotowań do ostatniej szansy supergwiazdy Lionela Messiego na zdobycie tytułu – przed rozpoczęciem turnieju skończy 35 lat.

Messi był bliski podbicia go, gdy Argentyna przegrała z Niemcami w finale 2014 w Brazylii. „Po miesiącach wzajemnej wymiany biznesowej ADSC zostało skonsolidowane z AFA, umową długoterminową” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez ADSC.

Abu Dhabi będzie gospodarzem obozu dla reprezentacji Argentyny w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata 2022, które będą obejmować mecze towarzyskie w listopadzie.

W ramach współpracy Argentyny ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi finały Supercopa Argentina będą się odbywać przez cztery kolejne lata w Abu Zabi od stycznia 2023 do 2026 roku.

W ten sposób Argentyński Związek Piłki Nożnej jako pierwszy w Ameryce Łacińskiej eksportuje wydarzenie sportowe o globalnym zasięgu do regionu Bliskiego Wschodu. Argentyna została wciągnięta do grupy C na otwarciu kampanii przeciwko Arabii Saudyjskiej 22 listopada, po czym zmierzyła się z Meksykiem (26 listopada) i zakończyła mecze grupowe z Polską 30 listopada.

Światowy turniej piłki nożnej co cztery lata rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia – AFP