Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy premier ma prawo do partii?

Joshua Wagerholm, który pracuje w marketingu, powiedział, że epizod może zaszkodzić reputacji Finlandii i zaufaniu publicznemu do fińskich polityków.

Myślę, że dla polityków ważny jest szacunek i zaufanie opinii publicznej. Więc nie sądzę, że to dobry wygląd – powiedział.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen (R) wita się z Marinem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem na czerwcowym szczycie w Brukseli.przypisane mu:AP

Minto Kielinen, student z Helsinek, nie zgodził się z tym. Powiedziała, że ​​wszyscy mają prawo do wyrażenia swojej opinii, ale czuła, że ​​wyciekły wideo przyciągają dużo uwagi.

„To naturalne, jak świętowanie” – powiedział Kielinen. „Powinna też cieszyć się życiem”.

Niektórzy zwolennicy twierdzą, że krytyka premiera jest seksistowska.

Marin został najmłodszym premierem Finlandii w 2019 roku w wieku 34 lat. Nawet w egalitarnych krajach nordyckich Marin czuła, że ​​jej płeć i wiek są czasami bardzo skoncentrowane. powiedziałem Magazyn Vogue Magazyn w 2020 r. mówi: „Na każdej pozycji, na jakiej kiedykolwiek byłem, moja płeć zawsze była moim punktem wyjścia – że jestem młodą kobietą”.

Anu Koivonen, profesor studiów nad płcią na fińskim Uniwersytecie w Turku, powiedziała, że ​​nie sądzi, by płeć była decydującym czynnikiem w wrzawie wokół ujawnionego filmu. Powiedziała, że ​​sama ceremonia nie była wielką sprawą, ale fakt, że wideo zostało ujawnione, można uznać za przelotny osąd premiera dotyczący ludzi, których otaczała.

„Nie ograniczała się do firmy, w której nie mogła ufać wszystkim w pokoju” – powiedział Koivonen. „Myślę, że to jest główny problem”.

Incydent podczas ceremonii był problematyczny z punktu widzenia bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę, że czołowi przywódcy Finlandii dbają o zagraniczne służby bezpieczeństwa, powiedział Jarno Limnel, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i polityk z konserwatywnej partii Fińska Koalicja Narodowa.

READ  Policja w Hongkongu aresztuje wydawców „wywrotowych” książek dla dzieci przedstawiających wilki i owce

„Informacje są gromadzone z różnych źródeł, a nawet pozornie błahe informacje mogą być ważne dla obcego mocarstwa” – powiedział Limnel dla fińskiej gazety Helsingin Sanomat. „Wysocy rangą decydenci są ściśle monitorowani podczas procesu ratyfikacji NATO”.

To nie pierwszy raz, kiedy przyjęcie Marines trafiło na pierwsze strony gazet. W grudniu przeprosiła, gdy była poza klubami nocnymi do 4 rano i nie trafiła na SMS-a, w którym zalecał jej unikanie kontaktów towarzyskich z powodu bliskiego kontaktu z osobą chorą na COVID-19. Marin powiedziała, że ​​nie widziała wiadomości, ponieważ zostawiła telefon w domu. Wynik testu na obecność wirusa był ujemny.

Nawet w tak postępowym społeczeństwie jak fiński Marin przełamuje schemat zwykłego polityka. Dorastała z samotną matką, która była w związku z inną kobietą. Wielu Finów jest dumnych z jej nowoczesnego podejścia do pracy, w tym z noszenia na co dzień. Marin wywołała poruszenie w mediach społecznościowych w kwietniu, kiedy wzięła udział w konferencji prasowej ze swoim szwedzkim odpowiednikiem w czarnej skórzanej kurtce.

Marin i jej większościowy żeński rząd również zdobyli uznanie w Finlandii i na arenie międzynarodowej za stałe prowadzenie kraju przez pandemię COVID-19 i proces składania wniosków do NATO.

„Nasz premier jest znakomity” – powiedział Gauri Corkman, emeryt z Helsinek. „Zaakceptowała swoją bardzo trudną pracę w bardzo trudnym czasie i dostała pracę pierwszej klasy. To, co robi w wolnym czasie, nie jest naszą sprawą.”