Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Arina Rodionova przegrywa w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Australian Open

Arina Rodionova przegrywa w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Australian Open

Rozstawiona z czołówką Australii oskarżyła Tennis Australia o ignorowanie jej wysiłków i traktowanie jej z lekceważeniem po porażce w pierwszej rundzie kwalifikacji na torze Melbourne Park.

Arina Rodionova została pominięta w związku z dziką kartą w głównym losowaniu Australian Open, mimo że została czołową zawodniczką w kraju po błyskotliwym roku 2023, w którym wygrała 79 meczów i siedem tytułów ITF i zajęła pierwsze miejsce w rankingu. 105 na świecie.

34-latka, która trafiła na pierwsze strony gazet po pokonaniu w zeszłym tygodniu byłej mistrzyni Australian Open Sofii Kenin na turnieju Brisbane International, została zmuszona do zakwalifikowania się po tym, jak rozstawiona z niższej pozycji Daria Saville otrzymała dziką kartę wraz z trójką młodych Australijczyków i kilkoma graczami Of . Gracze za granicą.

Rodionova powiedziała, że ​​po pełnym emocji tygodniu po podjęciu decyzji miała trudności z „odnalezieniem swojej gry”, przegrywając w setach 3:6, 3:6 z Francją nr 1 na świecie. 145 dla Yuliyi Gangan we wtorek.

Sześć razy popełniła podwójny błąd, a przy wietrznych warunkach na stadionie Kia Arena trafiła zaledwie 55 procent swoich pierwszych serwisów.

Rodionova opowiedziała o dziesięcioletnich skargach na Australijskie Stowarzyszenie Tenisowe, do którego przeszła w 2014 roku, po przeprowadzce z rodziną do Melbourne z Rosji.

„Jedyne, czego dzisiaj żałuję, to to, że myślę, że dałam Tennis Australia coś do świętowania. Myślę, że są bardzo zadowoleni z mojego dzisiejszego wyniku, co mnie denerwuje” – powiedziała.

„Zrobiłem wszystko, na co mogłem zasłużyć (dzika karta)… to zdecydowanie (wydaje się osobiste)”. Zaczęło się wiele lat temu i między mną a urzędnikami wydarzyło się wiele incydentów.

„Jest dla mnie jasne, że nie jestem popularny i nie tylko dla mnie jest to jasne, jest to jasne dla każdego australijskiego tenisisty”.

Jego kolega z drużyny, John Millman, który brał udział w kwalifikacjach gry pojedynczej, powiedział, że jest „zaintrygowany” decyzją o zignorowaniu Rodionowej, która przybyła do Melbourne wyczerpana i przegrała w prostych setach 3-6, 3-6 z francuską drużyną nr 2. 145 dla Yuliyi Gangan we wtorek.

READ  Gracz NRL Josh Duggan oskarżony o łamanie zasad COVID-19

„Nie można być australijską zawodniczką numer jeden w rankingach tenisa kobiet i zostać przeoczoną… Jestem trochę zdziwiony” – Millman powiedziała ABC Tennis Radio.

„Ostatecznie wszystko sprowadziło się na Arinę i Dashę (Saville). Nie sądzę, że powinno do tego dojść, ponieważ powinny być pierwszymi dwiema kobietami, które otrzymały dziką kartę.

„Ona (Rodionova) wyszła na boisko i pokazała niesamowity apetyt na ciężką pracę i wygrywanie meczów, a zrobiła to w bolesny sposób”.

Rodionova stwierdziła, że ​​nie ma żadnych negatywnych uczuć w stosunku do Savile, twierdząc, że Australijski Związek Tenisowy wiedział już kilka miesięcy temu, że nie przyzna jej dzikiej karty, ale decyzję utrzymywała w tajemnicy aż do ubiegłego piątku.

„Tak naprawdę nie miałam problemu z tym, że nie przyznali mi nagrody, większy problem miałam z tym, jak ją zostawili na tak długo i udawali, że patrzą na wyniki w Brisbane” – powiedziała.

„Być może decyzja została podjęta wcześniej, że nie chcą mi wydawać tej decyzji i powinni byli to ogłosić wcześniej, bo wywołało to niepotrzebną presję zarówno na mnie, jak i na Daszy… Ona też o tym myślała.

„To po prostu brak szacunku wobec graczy, ponieważ dowiedziałem się o tym w piątkowy wieczór i musiałem zagrać za dwa dni”.

Rodionova powiedziała, że ​​zrobi sobie krótką przerwę przed wyjazdem do Azji, gdzie po raz pierwszy stara się dostać do 100 największych firm na świecie.

Jeśli uda jej się w tym roku powrócić do formy z 2023 roku, zostanie najstarszą zawodniczką z czołowej setki, która zadebiutuje w historii WTA Tour.

Prezydent turnieju Craig Tiley powiedział, że dystrybucja dzikich kart powinna odzwierciedlać sposób, w jaki Australian Open jest „Wielkim Szlemem regionu Azji i Pacyfiku”.

„Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę: wiek, poziom, ile meczów rozegrali i co zrobili w ciągu ostatnich 12 miesięcy, z kim się porównują” – powiedział Tiley w poniedziałek.

READ  Connie Lou Moore | Wiadomości, sport, praca

„Daliśmy także dzikie karty bardzo ekscytującemu młodemu zawodnikowi z Chin, Jerry’emu Zhangowi, który wykonał fantastyczną robotę w Hongkongu, pokonując Frances Tiafoe.

„Po stronie kobiet mamy (mamy) Mai Hontamę z Japonii, która również ma 24 lata.

„Wtedy oczywiście wymieniamy się informacjami z amerykańską i francuską (federacją tenisową) i mamy kilku młodych zawodników”.

Nastolatka z Queensland, Melissa Ercan, w swoim pierwszym w historii meczu kwalifikacyjnym do Australian Open pokonała brytyjską rywalkę Yuriko Miyazaki w oszałamiający sposób, ale do drugiej rundy przystąpi pod chmurką sprawności.

18-letnia urodzona w Turcji zawodniczka upadła w drugim secie z powodu silnych skurczów nóg, kiedy prowadziła 6:4, 4:1, i poproszono ją o rozważenie wycofania się, zanim będzie dalej uparcie grać.

W kolejnych trzech gemach Ercan miała trudności z poruszaniem się, a Miyazaki przywrócił remis do stanu 4-4, ale nowicjuszka Australian Open przebiła się mocnym serwisem i wygrała w drugim secie po dogrywce 7-5 i awansowała do następnej rundy.

Australijska dzika karta Dane Sweeney również odniósł zwycięstwo w pierwszej rundzie po pokonaniu Włocha Matteo Gigante w prostych setach, podczas gdy spóźniony zawodnik Li Tu przegrał próbę zakwalifikowania się z wynikiem 7-6 (13-11), 7-6 (7- 4). . Przegrana z Niemcem Jorisem De Loorem.

John Millman i nominowany do medalu Newcombe w 2023 r. Storm Hunter należą do Australijczyków, którzy rozpoczną swoje kwalifikacje w środę po przełożeniu meczów z powodu deszczowej pogody w poniedziałek.

Przeczytaj powiązane tematy:Melbourne